Úspěch našich florbalistů

/ 30.11.2019 /

Ve středu 27. 11. se uskutečnilo v ostravské ČPP Aréně okresní kolo celorepublikového florbalového turnaje s názvem KB Challenge, který pořádá organizace Český florbal. Zúčastnil se jej i tým z Mendelovy střední školy Nový Jičín, společně se třemi dalšími týmy.

Turnaj se hrál systémem každý s každým, 2 x 10 minut. První zápas se vyvíjel pro chlapce z MSŠ skvěle, když po brankách Daniela Žaby a Martina Hrubého vedli rychle 2:0. Do konce prvního poločasu však soupeř ze Střední školy technické a zemědělské, Nový Jičín stačil vyrovnat a ve druhé části, zhruba dvě minuty koncem, otočil skóre na 2:3. Chlapci z MSŠ však nesložili zbraně a Ondřej Urbánek nakonec vyrovnal. První zápas tak skončil 3:3. Ve druhém zápase proti Masarykovu gymnáziu Příbor nejprve Mark Slezák využil přesné rozehrávky Jana Tomana a doklepl míček do prázdné sítě, vzápětí pak zvýšil Ondřej Urbánek na 2:0. Když pak Dušan Gál dvěma góly zvýšil až na 4:0, bylo v podstatě rozhodnuto. Druhý zápas tak i skončil - 4:0. Ve třetím a posledním zápase turnaje nastoupili chlapci z MSŠ proti třinecké obchodní akademii. Opět vsítili dvě rychlé branky, jmenovitě Mark Slezák a Ondřej Urbánek, a šli tedy opět jako v prvním zápase do vedení 2:0. Soupeři se již podařilo ve druhém poločase pouze snížit na 2:1. Třetí zápas tak skončil 2:1.

Celkem tedy chlapci z MSŠ získali ve třech zápasech sedm bodů a turnaj vyhráli. Mohou se tak těšit na krajské finále tohoto turnaje, které se odehraje v průběhu ledna příštího roku znovu v Ostravě.

Děkujeme všem níže uvedeným za vzornou reprezentaci naší školy.

Sestava: Jan Toman, Vojtěch Kostelník, Mark Slezák, Martin Pečiva, Ondřej Urbánek, Martin Hýnar, Lukáš Číhal, Daniel Žaba, Dušan Gál, Martin Hrubý.

Mgr. Miroslav Sokol

« zpět

nahoru ^

Novinky

11.12.2019

14. ročník regionální soutěže OFFICE

Ve středu 5. prosince 2019 uspořádala Mendelova střední škola ve spolupráci s Krajským zařízením pro DVPP a IC 14. ročník regionální soutěže Office 2019.

11.12.2019

KB Challenge cup - dívky

28. listopadu se děvčata zúčastnily turnaje v Ostravě.

30.11.2019

Tým chlapců z Mendelovy střední školy Nový Jičín ovládl okresní kolo KB Challenge