Šenovský datel 2014

Ve dnech 9. a 10. října 2014 proběhla na naší škole republiková soutěž 2. ročníků ve zpracování textů na PC „Šenovský datel“. Studenti soutěžili ve třech disciplínách – opisy desetiminutových textů s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Letošního ročníku se zúčastnilo 41 soutěžících z 10 škol.

Absolutním vítězem soutěže se stal Vojtěch Kucza z Obchodní akademie Český Těšín, z našich studentů se nejlépe umístil Jiří Toman z 2. ročníku EL na 7. místě. V soutěži družstev vyhrála obchodní akademie Valašské Meziříčí, naše škola se umístila na 7. místě - Mendelova „A“ - a 9. místě – Mendelova „B“.

autor: Mgr. Dalibor Tomek

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

09.03.2020

Using ICT to Preserve European Craftmanship - Erasmus+

Na konci února proběhlo projektové setkání ve městě Sittingbourne ve Velké Británii.