Šenovský datel

Ve dnech 18. a 19. října 2012 se uskuteční na naší škole 8. ročník republikové soutěže 2. ročníků ve zpracování textů na PC „Šenovský Datel“. Studenti budou soutěžit ve třech disciplinách – opisy desetiminutových textů s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Samotnému soutěžení bude předcházet čtvrteční trénink zaměřený na 2minutové opisy textů v délce 30 minut. Na závěr soutěže obdrží vítězné družstvo putovní pohár. Letošního ročníku se zúčastní 71 soutěžících z 24 škol.

Hlavními garanty celé soutěže budou pan Jaroslav Zaivačič, vicemistr světa ve zpracování textů na počítači, autor výukového programu ZAV, předseda občanského sdružení Interinfo ČR a viceprezident světové organizace pro zpracování informací INTERSTENO a devítinásobná mistryně světa ve zpracování textů na počítači a spoluautorka programu ZAV Ing. Helena Zaviačičová.

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

09.03.2020

Using ICT to Preserve European Craftmanship - Erasmus+

Na konci února proběhlo projektové setkání ve městě Sittingbourne ve Velké Británii.