Šenovský datel

Ve dnech 18. a 19. října 2012 se uskuteční na naší škole 8. ročník republikové soutěže 2. ročníků ve zpracování textů na PC „Šenovský Datel“. Studenti budou soutěžit ve třech disciplinách – opisy desetiminutových textů s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Samotnému soutěžení bude předcházet čtvrteční trénink zaměřený na 2minutové opisy textů v délce 30 minut. Na závěr soutěže obdrží vítězné družstvo putovní pohár. Letošního ročníku se zúčastní 71 soutěžících z 24 škol.

Hlavními garanty celé soutěže budou pan Jaroslav Zaivačič, vicemistr světa ve zpracování textů na počítači, autor výukového programu ZAV, předseda občanského sdružení Interinfo ČR a viceprezident světové organizace pro zpracování informací INTERSTENO a devítinásobná mistryně světa ve zpracování textů na počítači a spoluautorka programu ZAV Ing. Helena Zaviačičová.

Turnaj ve Scrabble a úspěch v oblastním kole

15. 3. proběhlo celoškolní kolo v anglické verzi hry, postupující uspěli v Příboře

informace ze ŠJ Divadelní, N. Jičín

Nová cena stravného.

Celoškolní soutěž v anglické konverzaci...

...proběhla v únoru.

13.02.2019

Voda jako ze studánky :-)

Nainstalovali jsme pro všechny žáky a učitele nový výdejník filtrované vody Jedná se o jedinečný systém filtrace, který odstraňuje chlór a jeho sloučeniny zachytává cizorodé částice a nečistoty, jako např. nanoplasty, mikroplasty, azbestová vlákna atd. zachytává bakterie, jako např. zlatý stafylokok, legionella, e-coli atd. absorbuje pesticidy, herbicidy, fungicidy absorbuje rezidua léčiv jako, např. zbytky antikoncepce, hormonů, analgetik atd.

03.02.2019

Setkání v Bukurešti v rámci projektu Sociální podnikání

Na konci ledna proběhlo v Bukurešti setkání učitelů zapojených do projektu Sociální podnikání mezi evropskými školami.