Soutěž OFFICE 2014 - výsledky

Ve středu 4. prosince 2014 uspořádala Mendelova střední škola, Nový Jičín, Divadelní 4, pracoviště Dukelská 350, Šenov u Nového Jičína, ve spolupráci s Krajským zařízením pro DVPP a IC, Nový Jičín, příspěvková organizace již devátý ročník regionální soutěže Office 2014.

Soutěž si kladla za cíl prověřit znalosti informačních technologií žáků z  23 středních škol celého kraje. Žáci museli absolvovat všechny tři části soutěže (textový editor, tabulkový procesor a prezentační program) ve verzi MS OFFICE 2013 a LibreOffice. Výsledky z jednotlivých částí se sečetly a určily konečné pořadí. Kromě soutěže jednotlivců byla letos poprvé vyhodnocena i soutěž tříčlenných družstev.

Na zpracování každé části měli soutěžící 30 minut. Zúčastnilo se rekordních 62 žáků ze všech koutů Moravskoslezského kraje, například z Nového Jičína, Vítkova, Českého Těšína, Bruntálu, Ostravy, Krnova, Orlové, Frýdku‑Místku, či Frenštátu pod Radhoštěm.

Žáci na prvních deseti místech byli oceněni hodnotnými věcnými cenami od jednotlivých sponzorů, mezi něž patřila laserová tiskárna, digitální fotoaparát, 7“ tablet, přenosný HDD, malý PC, předplatné časopisu CHIP, odborné počítačové knihy, cizojazyčné slovníky, kalkulačky, wifi routery, switche, flash disky a další zajímavé ceny.

Finančně a organizačně se na této zajímavé akci pro nadané žáky středních škol podílela Mendelova střední škola, město Nový Jičín, obec Šenov u Nového Jičína, Odbor školství, mládeže a sportu Moravskoslezského kraje a Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, p. o. Mezi vzácné hosty jsme přivítali starostu města Nový Jičín pana RnDr. Jaroslava Dvořáka, starostu obce Šenova u Nového Jičína pana JUDr. Karla Třetinu a zástupce Moravskoslezského kraje pana Ing. Daniela Cinaře.
           Žáci i organizátoři se již těší na jubilejní desátý ročník této soutěže.
Výsledková listina
         V soutěži družstev zvítězili žáci Mendelovy střední školy z Nového Jičína, na druhém místě se umístila SŠ Teleinformatiky, Ostrava a bronzový stupínek obsadila Obchodní akademie z Ostravy-Mariánských Hor.
Fotogalerii naleznete zde.
Sponzoři akce:

19.10.2021

Konference projektu ICT a digitální technika

Odkaz na zdrojové soubory, prezentaci.

07.10.2021

Den otevřených dveří 2021

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek a sobotu  3. a 4. prosince 2021.

28.09.2021

Cykloturistický kurz studentů součástí IT, VS a Zdravotnictví

Týden 20.-24.9. strávili studenti sportem a aktivitami v přírodě.

23.09.2021

Erasmus+ - projektová schůzka na Islandu

Učitelé a studenti z naší součásti Ekonomika, Islandu, Velké Británie, Estonska, Litvy, Portugalska a Španělska se setkali v Sauðárkrókuru na Islandu v rámci sloučených plánovaných setkání projektů Using ICT to preserve European Craftmanship a Girls and Boys Programming in Europe.

22.09.2021

Turistický kurz - září 2021

V druhém zářijovém týdnu se 34 studentů třetích ročníků ekonomické součásti zúčastnilo turistického kurzu.

03. – 04.12.2021

Den otevřených dveří