Soutěž OFFICE 2014 - výsledky

Ve středu 4. prosince 2014 uspořádala Mendelova střední škola, Nový Jičín, Divadelní 4, pracoviště Dukelská 350, Šenov u Nového Jičína, ve spolupráci s Krajským zařízením pro DVPP a IC, Nový Jičín, příspěvková organizace již devátý ročník regionální soutěže Office 2014.

Soutěž si kladla za cíl prověřit znalosti informačních technologií žáků z  23 středních škol celého kraje. Žáci museli absolvovat všechny tři části soutěže (textový editor, tabulkový procesor a prezentační program) ve verzi MS OFFICE 2013 a LibreOffice. Výsledky z jednotlivých částí se sečetly a určily konečné pořadí. Kromě soutěže jednotlivců byla letos poprvé vyhodnocena i soutěž tříčlenných družstev.

Na zpracování každé části měli soutěžící 30 minut. Zúčastnilo se rekordních 62 žáků ze všech koutů Moravskoslezského kraje, například z Nového Jičína, Vítkova, Českého Těšína, Bruntálu, Ostravy, Krnova, Orlové, Frýdku‑Místku, či Frenštátu pod Radhoštěm.

Žáci na prvních deseti místech byli oceněni hodnotnými věcnými cenami od jednotlivých sponzorů, mezi něž patřila laserová tiskárna, digitální fotoaparát, 7“ tablet, přenosný HDD, malý PC, předplatné časopisu CHIP, odborné počítačové knihy, cizojazyčné slovníky, kalkulačky, wifi routery, switche, flash disky a další zajímavé ceny.

Finančně a organizačně se na této zajímavé akci pro nadané žáky středních škol podílela Mendelova střední škola, město Nový Jičín, obec Šenov u Nového Jičína, Odbor školství, mládeže a sportu Moravskoslezského kraje a Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, p. o. Mezi vzácné hosty jsme přivítali starostu města Nový Jičín pana RnDr. Jaroslava Dvořáka, starostu obce Šenova u Nového Jičína pana JUDr. Karla Třetinu a zástupce Moravskoslezského kraje pana Ing. Daniela Cinaře.
           Žáci i organizátoři se již těší na jubilejní desátý ročník této soutěže.
Výsledková listina
         V soutěži družstev zvítězili žáci Mendelovy střední školy z Nového Jičína, na druhém místě se umístila SŠ Teleinformatiky, Ostrava a bronzový stupínek obsadila Obchodní akademie z Ostravy-Mariánských Hor.
Fotogalerii naleznete zde.
Sponzoři akce:

17.02.2020

Informace k lyžařskému kurzu pro obory IT a VS

Informace k lyžařskému a snowboardovému kurzu „Bačkárka 2020“. docx pdf

Vítězství v okresním kole v konverzační soutěži

V. Rodićová z VS3 získala 1. místo v okresním kole soutěže v angličtině

28.01.2020

Den otevřených dveří 2020

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 29.1.2020 v době od 13:00 do 17:00.

17.01.2020

Okresní finále ve florbalu dívek 2020

Úspěch dívčího družstva v Odrách.

18.12.2019

Daruj krev – daruješ život - Zdravotnická součást MSŠ

Daruj krev – daruješ život -  Zdravotnická součást MSŠ V úterý 17. prosince 2019 se studenti třetích a čtvrtých ročníků vydali darovat krev do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě - Porubě.