Soutěž OFFICE 2014 - výsledky

Ve středu 4. prosince 2014 uspořádala Mendelova střední škola, Nový Jičín, Divadelní 4, pracoviště Dukelská 350, Šenov u Nového Jičína, ve spolupráci s Krajským zařízením pro DVPP a IC, Nový Jičín, příspěvková organizace již devátý ročník regionální soutěže Office 2014.

Soutěž si kladla za cíl prověřit znalosti informačních technologií žáků z  23 středních škol celého kraje. Žáci museli absolvovat všechny tři části soutěže (textový editor, tabulkový procesor a prezentační program) ve verzi MS OFFICE 2013 a LibreOffice. Výsledky z jednotlivých částí se sečetly a určily konečné pořadí. Kromě soutěže jednotlivců byla letos poprvé vyhodnocena i soutěž tříčlenných družstev.

Na zpracování každé části měli soutěžící 30 minut. Zúčastnilo se rekordních 62 žáků ze všech koutů Moravskoslezského kraje, například z Nového Jičína, Vítkova, Českého Těšína, Bruntálu, Ostravy, Krnova, Orlové, Frýdku‑Místku, či Frenštátu pod Radhoštěm.

Žáci na prvních deseti místech byli oceněni hodnotnými věcnými cenami od jednotlivých sponzorů, mezi něž patřila laserová tiskárna, digitální fotoaparát, 7“ tablet, přenosný HDD, malý PC, předplatné časopisu CHIP, odborné počítačové knihy, cizojazyčné slovníky, kalkulačky, wifi routery, switche, flash disky a další zajímavé ceny.

Finančně a organizačně se na této zajímavé akci pro nadané žáky středních škol podílela Mendelova střední škola, město Nový Jičín, obec Šenov u Nového Jičína, Odbor školství, mládeže a sportu Moravskoslezského kraje a Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, p. o. Mezi vzácné hosty jsme přivítali starostu města Nový Jičín pana RnDr. Jaroslava Dvořáka, starostu obce Šenova u Nového Jičína pana JUDr. Karla Třetinu a zástupce Moravskoslezského kraje pana Ing. Daniela Cinaře.
           Žáci i organizátoři se již těší na jubilejní desátý ročník této soutěže.
Výsledková listina
         V soutěži družstev zvítězili žáci Mendelovy střední školy z Nového Jičína, na druhém místě se umístila SŠ Teleinformatiky, Ostrava a bronzový stupínek obsadila Obchodní akademie z Ostravy-Mariánských Hor.
Fotogalerii naleznete zde.
Sponzoři akce:

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

05.05.2022

Erasmus+ projektová schůzka v Estonsku

V sobotu 23. dubna jsme se s naší třídou 3.A vydali na poslední projektovou schůzku Erasmus plus Using ICT to Preserve European Craftmanship do hlavního města Tallin v Estonsku.

19.04.2022

Velikonoční snídaně

Součást Ekonomika přivítala v pondělí 11.4. Velikonoce poněkud netradičním způsobem

08.04.2022

Erasmus+ projektová schůzka v Litvě

Ve dnech 27. března až 1. dubna 2022 jsme navštívili gymnázium v hlavním městě Litvy, Vilniusu v rámci projektu Erasmus plus.

05.04.2022

Erasmus+ - Soutěž v ICTII - projektová schůzka ve Španělsku

Ve dnech 14. – 18. března 2022 proběhla další projektová schůzka projektu Soutěže v ICTII.