Lyžařský kurz

Ve dnech 16. ledna -  21. ledna 2011 se lyžařského kurzu zúčastnilo celkem 47 žáků I. ročníku a 3 žáci III. ročníku.

Jako pedagogický dozor a lyžařští instruktoři jeli Mgr. David Žlebek a  Ing. Staroňová Martina, jako snowboardoví instruktoři Mgr. Iva Marková a Mgr. Alena Kocůrková, vedoucím kurzu byl  Mgr. Čestmír Glogar a zdravotní dozor vykonávala Mgr. Bronislava Adamcová.

Kurz se konal v areálu Školy v přírodě na Prostřední Bečvě, lyžovat se jezdilo na sjezdovku Pod Soláněm. Žáci byli rozděleni do 4 družstev, byli vyučováni základům techniky sjezdového lyžování a snowboardingu.

Žáci byli hned po příjezdu do areálu upozorněni na zásady, které je nutné dodržovat během kurzu a byli seznámeni s Mgr. Adamcovou, zdravotnickým dohledem, poučeni, na kterém pokoji bydlí a kdy za ní mohou chodit se svými zdravotními problémy.

Při první výuce na svahu byli studenti jednotlivě po družstvech svými vedoucími poučeni o zásadách chování a bezpečnosti na sjezdovce. Kurz proběhl bez vážných zranění žáků i instruktorů, Mgr. Adamcová ošetřovala pouze nachlazení, bolení v krku a pár bolavých kolen. Nachlazení žáci  měli možnost zůstat na chatce a neúčastnit se tak výuky.

Autor: Mgr. Čestmír Glogar

22.06.2022

Projekt Svět práce 2022

I v tomto školním roce se na součásti Ekonomika konal projekt Svět práce.

09.06.2022

Český den proti rakovině 2022

Ve středu 11. 5. 2022 se naše škola po dvouleté pauze zapojila do celonárodní veřejné sbírky  Český den proti rakovině.

30.05.2022

Erasmus+ projektová schůzka v Rakousku

Ve dnech 9. – 13. května 2022 se studentky oborů Ekonomické lyceum a Obchodní akademie zúčastnily mezinárodní soutěže v 3D tisku, která se konala v rámci projektu Erasmus+ v rakouském městě Weiz.

27.05.2022

Erasmus+ projektová schůzka v Itálii

V rámci projektu Erasmus + s názvem Girls with boys programming in Europe se zúčastnilo 6 našich studentů a dva učitelé výjezdu do Itálie od 24. do 29. dubna 2022.

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková