Lyžařský kurz

Ve dnech 16. ledna -  21. ledna 2011 se lyžařského kurzu zúčastnilo celkem 47 žáků I. ročníku a 3 žáci III. ročníku.

Jako pedagogický dozor a lyžařští instruktoři jeli Mgr. David Žlebek a  Ing. Staroňová Martina, jako snowboardoví instruktoři Mgr. Iva Marková a Mgr. Alena Kocůrková, vedoucím kurzu byl  Mgr. Čestmír Glogar a zdravotní dozor vykonávala Mgr. Bronislava Adamcová.

Kurz se konal v areálu Školy v přírodě na Prostřední Bečvě, lyžovat se jezdilo na sjezdovku Pod Soláněm. Žáci byli rozděleni do 4 družstev, byli vyučováni základům techniky sjezdového lyžování a snowboardingu.

Žáci byli hned po příjezdu do areálu upozorněni na zásady, které je nutné dodržovat během kurzu a byli seznámeni s Mgr. Adamcovou, zdravotnickým dohledem, poučeni, na kterém pokoji bydlí a kdy za ní mohou chodit se svými zdravotními problémy.

Při první výuce na svahu byli studenti jednotlivě po družstvech svými vedoucími poučeni o zásadách chování a bezpečnosti na sjezdovce. Kurz proběhl bez vážných zranění žáků i instruktorů, Mgr. Adamcová ošetřovala pouze nachlazení, bolení v krku a pár bolavých kolen. Nachlazení žáci  měli možnost zůstat na chatce a neúčastnit se tak výuky.

Autor: Mgr. Čestmír Glogar

16.09.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost

Dne 2.října 2020 se uskuteční odborná konference k 70. výročí založení zdravotnické školy na téma "Nové vize zdraví pro současnost"

31.08.2020

Zahájení školního roku - ekonomická součást

Informace pro žáky a rodiče.

25.08.2020

Informační schůzka pro rodiče žáků 1. ročníků

Vážení rodiče žáků 1. ročníků, zveme Vás na informační schůzky, které se konají pro obory: zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum - 31.8. v 15,30 v aule na Divadelní 4 informační technologie a veřejnosprávní činnost -  31.8. v 16:00 v aule na Divadelní 4 obchodní akademie a ekonomické lyceum -  3.9. v 15,30 v budově Dukelská 350, Šenov u NJ

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

02.10.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost