Soutěž Office 2023 pro ZŠ

/ 30.01.2023 /

Ve čtvrtek 26. ledna 2023 uspořádala Mendelova střední škola, Nový Jičín, Divadelní 4, ve spolupráci odborem školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a s Krajským zařízením pro DVPP a IC, Nový Jičín, příspěvkovou organizací II. ročník regionální soutěže Office 2023.
Soutěž si kladla za cíl prověřit znalosti informačních technologií žáků z 14 základních škol a nižších ročníků gymnázií celého kraje. Žáci museli absolvovat všechny tři části soutěže (textový editor, prezentační program včetně grafického návrhu plakátu a také hledání a zpracování dat na internetu). Výsledky z jednotlivých částí se sečetly a určily konečné pořadí. Na zpracování textového editoru měli 30 minut, prezentačního programu včetně grafického návrhu 40 minut a velmi rychle – během 15 minut - museli vyhledat a zpracovat data z internetu. Zúčastnilo se 40 žáků ze všech koutů Moravskoslezského kraje, například z Nového Jičína, Opavy, Dolního Benešova, Studénky, Českého Těšína, Kopřivnice, Lichnova, Hodslavic, Šenov u Nového Jičína či Frýdku Místku, Tři žáci se omluvili z důvodu nemoci. Největší problémy žákům působily úkoly z textového editoru (průměr 11 bodů z maximálně 20), naopak podobných, velmi dobrých výsledků dosáhli v ovládání prezentačního programu, včetně grafiky (20 bodů z maximálních 25) a vyhledávání na internetu (cca 7 bodů z maxima 10).
Žáci na prvních 10 místech byli oceněni hodnotnými věcnými cenami od jednotlivých sponzorů, mezi něž patřila inkoustová tiskárna, mobilní telefon, chytré hodinky, odborné počítačové knihy, wifi routery, flash disky, trička, kalkulačky a další zajímavé ceny.
Finančně a organizačně se na této zajímavé akci pro nadané žáky středních škol podílela Mendelova střední škola, Odbor školství, mládeže a sportu Moravskoslezského kraje a Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, p. o.

Fotogalerie

« zpět

nahoru ^

Přijímací řízení Zdravotnictví

 

Sociální sítě

     

Novinky

22.11.2023

Oznámení o stávce

V pondělí dne 27. listopadu 2023 se zaměstnanci naší školy připojují k výstražné stávce, kterou vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství. Na naší škole se do stávky zapojují všichni pedagogičtí pracovníci, z tohoto důvodu vyhlašuji na 27. 11. 2023 ředitelské volno. Děkuji za pochopení. Ing. Lucie Haitlová, MBA, ředitelka školy

22.11.2023

Příběhy bezpráví 2023

Promítnutím nového dokumentárního filmu 1989: Chceme dýchat a besedou se dvěma frýdecko-místeckými signatáři Charty 77, trampy a členy undergroundové komunity, pány Zdeňkem Matuszkem a Jiřím Sachrem, jsme se zapojili do letošního ročníku Příběhů bezpráví, jejž každoročně nabízí českým školám společnost Člověk v tísni.

13.10.2023

Školní fórum 2023

Dne 12. 10. 2023 proběhlo ve škole již podruhé Školní fórum. Akce byla součástí aktivit města Nový Jičín, které je zapojeno do tzv. Národní sítě zdravých měst. Vybraní studenti všech oborů měli možnost vyslovit své požadavky na pozitivní změny ve škole a také ve městě.

05.10.2023

Erasmus Days 2023

Zveme Vás v pátek 13. 10. na Masarykovo náměstí v Novém Jičíně, kde od 9:00 do 14:00 představíme své zkušenosti a zážitky z mezinárodních projektů Erasmus+. Připravili jsme zábavné hry a soutěže. Navíc v prostorách Mendelovy střední školy (na ulici Divadelní 4), budou probíhat 2 zajímavé akce, na nichž uvítáme žáky i učitele základních a středních škol. Půjde o: studentské prezentace z květnových odborných stáží v 5 zemích EU IT workshop, vedený profesionály z praxe, na němž si zájemci vyzkouší, jak probíhá sběr dat na průmyslové lince Začátky obou aktivit budou v 8:30, 10:30, 12:30.

14.06.2023

Erasmus+ - projektové setkání u nás

V týdnu od 5. do 9. 6. se na naší součásti Ekonomika Mendelovy střední školy konalo projektové setkání Erasmus plus projektu Promotion in Motion.

více novinek