První místo studentek zdravotnické sekce v celostátní soutěži první pomoci

Vyhráli jsme XVII. ročník celostátní soutěže první pomoci s mezinárodní účastí!!!
Dne 21.-22. června 2012 se žákyně Mendelovy střední školy- zdravotnické sekce v Novém Jičíně, zúčastnily XVII. ročníku celostátní soutěže první pomoci s mezinárodní účastí. Soutěž první pomoci pořádána SZŠ Jaselská Brno má již mnohaletou tradici. Naše škola vyslala dvě soutěžní družstva:

1. Družstvo
* Veronika Sokolová- žákyně 4. B
* Denisa Indruchová- žákyně 3. B
* Iva Zátopková- žákyně 3. B
2. Družstvo
* Anežka Silberová- žákyně 2. B
* Marta Hrčková- žákyně 2.ZL
* Klára Indruchová- žákyně 1. A

Soutěž probíhala ve dvou kategoriích - kategorie A byla určena žákům středních zdravotnických škol a kategorie B studentům vyšších odborných zdravotnických škol. Soutěžící družstva přijela z celé České republiky a ze Slovenské republiky. Soutěž probíhala na těchto stanovištích:
• stanoviště A – první pomoc v odborné laboratoři, cílem zde bylo použít odborné pomůcky při ošetřování zraněných
• stanoviště B - první pomoc v domácnosti, zde byli 2 zranění, soutěžící využívali pomůcky nacházející se v domácnosti – domácí lékárničku, ručníky, kapesníky…
• stanoviště C - první pomoc v terénu na Moravském náměstí, zranění byli dva, k ošetření soutěžící mohli použít pouze malou přenosnou lékárničku
Modelové úlohy byly připraveny tak, jak vypadají úrazy při nehodách v běžném životě. Maskování raněných bylo opravdu přesvědčivé. Nejčastěji se jednalo o tepenné krvácení, otevřené a zavřené zlomeniny, pneumothorax, popáleniny, bodné rány, sečné rány s následnou amputací.
Vítězné soutěžní družstvo číslo 1. dokázalo všechny úkoly zvládnout výborně, žákyně pracovaly profesionálně- komunikovaly se zraněnými, vyšetřily je, poskytly první pomoc a uložily zraněné do správné polohy. Soutěžnímu družstvu číslo 2. děkuji za účast, cením si jejich snahy a bojovnosti. Také děkuji kolegyni Mgr. Sylvě Eslerové, která se podílela na přípravě soutěžních družstev.
Mgr. et Mgr. Bronislava Adamcová

27.11.2017

Soutěž OFFICE 2017

XII. ročník regionální soutěže OFFICE 2017

Pozvánka na členskou schůzi spolku

Rada Spolku přátel Mendelovy střední školy se sídlem v Novém Jičíně svolává členskou schůzi na čtvrtek 16. listopadu 2017 v 16:30 v tělocvičně Mendelovy střední školy, součást Ekonomika, Dukelská 350, 742 42 Šenov u Nového Jičína.

08.11.2017

informace ŠJ, Divadelní, N. Jičín

Úprava nabídky v týdenním jídelníčku.

08.11.2017

SUDOKU 2017

1. listopadu proběhlo celoškolní kolo v SUDOKU

07.11.2017

informace ze školní jídelny, Divadelní, N. J.

změna plné ceny obědů