Tradiční školní aktivity

Český den proti rakovině 2017

Ve středu 10. 5. 2017 se naše škola, jako každým rokem, zapojila do celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině.

Školení žákyň základních škol v technice samovyšetření prsu

Ve dnech 8. a 9. 12. 2016 školily studentky třídy 4. ZA - Tereza Černocká a Veronika Garžiová - dívky 9. tříd základních škol v Novém Jičíně v  technice samovyšetření prsu.

Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně 2016

Na zdravotnické sekci Mendelovy střední školy v Novém Jičíně se letos uskutečnilo již tradiční školení žáků 8. tříd ZŠ v první pomoci.

Školení v první pomoci na ZŠ Tyršova

Dne 17. 2. 2016 jsme navštívili ZŠ Tyršova v Novém Jičíně, kde jsme žáky 5. třídy proškolili v základech laické první pomoci.

Odborná exkurze na Zdravotnické záchranné službě

Dne 21. 12. 2015 jsme byli na své první exkurzi v rámci pomaturitního studia oboru zdravotnický asistent, a to na středisku Zdravotnické záchranné služby v Novém Jičíně.

Školní kolo soutěže v první pomoci 2016

Dne 20. 1. 2016 se na zdravotnické sekci MSŠ uskutečnilo školní kolo soutěže v první pomoci.

Den s handicapem

Dne 9. prosince 2015 se 15 studentů z naší třídy mělo možnost zúčastnit školní akce Den s handicapem při Dni otevřených dveří.

Kojenecké a dětské centrum ve Valašském Meziříčí

Ve středu 16. prosince 2015 jsme měli možnost navštívit ve Valašském Meziříčí Kojenecké a dětské centrum, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Exkurze do lékárny - součást zdravotnictví

V úterý 5. ledna se naše třída ZA2 zúčastnila - v rámci předmětu Ošetřovatelství - exkurze do lékárny U Bílého Anděla v Novém Jičíně.

Maturitní stužkovací ples na součásti Zdravotnictví

V sobotu 21. listopadu 2015 proběhl již 6. maturitní stužkovací ples Mendelovy střední školy - zdravotnické sekce.

23.03.2018

Vlastivědná soutěž "Jak znáte Novojičínsko"

Žáci IT, VS a ZL soutěžili 7. 3.

Badmintonový turnaj žáků součásti IT a VS.

Od listopadu do února probíhal badmintonový turnaj ve čtyřhře chlapců.

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

Není plánován žádný termín.
celý kalendář

Jsme Fakultní školou