Soutěž kazuistik Zlín 2013

Dne 6. března 2013 proběhl v aule SZŠ a VOZŠ Zlín devátý ročník ošetřovatelských kazuistik pod názvem "Moje nejzajímavější kazuistika". Zúčastnili se jí již po několikáté také studenti zdravotnické součásti Mendelovy střední školy v Novém Jičíně.

Do soutěže se přihlásilo celkem deset zdravotnických škol z celé Moravy s osmnácti kazuistikami. Studentky Mendelovy střední školy Kateřina Šmotková, Alžběta Najvarová a Silvie Kalafusová zde prezentovaly dvě kazuistiky týkající se nemocných s urologickými onemocněními.

Silvie Kalafusová se umístila na šestém místě a Kateřina Šmotková s Alžbětou Najvarovou získaly osmé místo. Studenti byli hodnoceni odbornou porotou z řad odborníků z praxe. Práce děvčatům napomohla k prohloubení odborných znalostí získaných na praxi v nemocnici v Novém Jičíně. Všechny vytvořené práce poslouží také jako studijní materiál pro odbornou výuku na zdravotnických školách.

Autor: Mgr. Radmila Vrbková

30.08.2017

Rodilá mluvčí z USA na Mendelově střední škole

Na všech součástech MSŠ bude tento rok postupně spoluvyučovat angličtinu Vandana Apte z Bostonu, která získala roční Fulbrightovo stipendium do Nového Jičína.

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně

22.03.2017