Páté místo v republice pro Mendelovu střední školu

Ve dnech 24. – 25. 3. se v Liberci konalo celorepublikové finále středních škol ve volejbale.
Chlapci z naší školy se sem probojovali přes okresní, krajské a oblastní kvalifikační kolo a utkali se tak s pěti nejlepšími středoškolskými volejbalovými družstvy v republice. Tato družstva doplnilo jako šesté družstvo pořadatele turnaje.
Naši chlapci se první den utkali ve skupině se středoškoláky z Gymnázia Liberec a ze Střední průmyslové školy stavební Liberec. Obě utkání byla velmi vyrovnaná a tak musel vždy rozhodnout až třetí zkrácený set. Bohužel ani jeden tiebreak naši chlapci nevyhráli a obsadili tak v základní skupině třetí místo. Druhý den pak bojovali o umístění s Gymnáziem Ústavní Praha. Tento zápas se chlapcům vydařil, vyhráli 2:0 a na turnaji obsadili tedy konečné páté místo.

Složení družstva: Jan Majer, Ondřej Rýc, Tomáš Koptík, Jakub Pomkla, Dominik Vymětalík, Dominik Richter, Marek Schmidt.

Chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy na celorepublikové úrovni.

Celkové pořadí družstev:
1. Gymnázium dr. Polesného - Znojmo
2. Gymnázium Česká - České Budějovice
3. Gymnázium a SOŠP – Liberec
4. SPŠS – Liberec
5. Mendelova střední škola – Nový Jičín
6. Gymnázium Ústavní – Praha

Ivana Marková

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

15.01.2018

Olympiáda z ruštiny a němčiny

V lednu proběhly na součásti IT a VS (za účasti ruštinářů ze součásti Zdravotnictví) dvě jazykové olympiády

03.01.2018

Den otevřených dveří - 17. 1. 2017

Srdečně zveme na Den otevřených dveří, které se uskuteční ve středu 17. ledna 2018 v době od 13:00 - 17:00 na všech součástech školy.

Celoškolní soutěž v ICT

24. 11. se 21 studentů zúčastnilo soutěže