Den s profesionály

Dne 28. 2. 2012 proběhl na zdravotnické sekci již 4. ročník akce

Den s profesionály,

který byl určen pro studenty 3. ročníků oboru zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum. Studentům v hodinových blocích přednášeli zdravotníci-profesionálové, kteří jim přiblížili svou profesi a práci, které se již několik let věnují.

Přivítali jsme záchranáře z Ostravské záchranné služby Mgr. Radima Holka, Bc. Jana Kela a Bc. Radima Hružíka, kteří nám na resuscitačním modelu předváděli činnosti související se záchranou lidského života. Rovněž se s námi podělili o své vědomosti a praktické dovednosti ze své profesní oblasti.

Další přednášející byla odborná vyučující Mgr. Sylva Eslerová, která se svými pejsky Aurou a Čitou názorně předváděla canisterapii, kterou již několik let uplatňuje v zařízeních pro seniory a handicapované.

Cílem aktivity je podchytit profesionální zájem a podtrhnout skutečnost, že absolventi zdravotnické školy jsou užiteční v nejrůznějších oblastech zdravotnictví, pokud se neustále vzdělávají a jsou profesionály.

Autor : Hermanová Miroslava

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

15.01.2018

Olympiáda z ruštiny a němčiny

V lednu proběhly na součásti IT a VS (za účasti ruštinářů ze součásti Zdravotnictví) dvě jazykové olympiády

03.01.2018

Den otevřených dveří - 17. 1. 2017

Srdečně zveme na Den otevřených dveří, které se uskuteční ve středu 17. ledna 2018 v době od 13:00 - 17:00 na všech součástech školy.

Celoškolní soutěž v ICT

24. 11. se 21 studentů zúčastnilo soutěže