Exkurze do lékárny - součást zdravotnictví

V úterý 5. ledna 2016 se naše třída ZA2 zúčastnila - v rámci předmětu Ošetřovatelství - exkurze do lékárny U Bílého Anděla v Novém Jičíně. Exkurze trvala necelou hodinu, a tak nám nahradila jednu hodinu ošetřovatelství.

Byli jsme rozděleni do 2 skupin. Jako první šla zkoumat lékárnu naše skupina s paní učitelkou M. Pěchovou. Uvítal nás vedoucí lékárník pan doktor Rovan, který nás po celou dobu naší prohlídky provázel. Po přezutí jsme se přesunuli do první části, kde nám nejdříve pověděl o historii budovy. Dozvěděli jsme se například, že je to nejstarší lékárna v Novém Jičíně. Ukázal nám taky zajímavé historické předměty a pomůcky, které se kdysi ve farmacii používaly. Také nám vysvětlil, jak se míchají různé roztoky, v čem jsou uloženy a také jich nám pár ukázal. Dále nám vysvětloval, jak to v takovém provozu probíhá, že to není jenom o prodeji léků, ale je za tím hodně práce, kterou lidé nevidí. My jsme ale měli štěstí, protože jsme se mohli podívat a dozvědět se, jak to doopravdy v lékárně probíhá.

Exkurze byla přínosná a pak lékárník byl velice milý a vstřícný. Všechno nám rád vysvětlil a my mu moc děkujeme za jeho čas. Exkurze se nám líbila a těšíme se na další!

Autorky: Balcarová, Blašková

27.11.2017

Soutěž OFFICE 2017

XII. ročník regionální soutěže OFFICE 2017

Pozvánka na členskou schůzi spolku

Rada Spolku přátel Mendelovy střední školy se sídlem v Novém Jičíně svolává členskou schůzi na čtvrtek 16. listopadu 2017 v 16:30 v tělocvičně Mendelovy střední školy, součást Ekonomika, Dukelská 350, 742 42 Šenov u Nového Jičína.

08.11.2017

informace ŠJ, Divadelní, N. Jičín

Úprava nabídky v týdenním jídelníčku.

08.11.2017

SUDOKU 2017

1. listopadu proběhlo celoškolní kolo v SUDOKU

07.11.2017

informace ze školní jídelny, Divadelní, N. J.

změna plné ceny obědů