Exkurze do lékárny - součást zdravotnictví

V úterý 5. ledna 2016 se naše třída ZA2 zúčastnila - v rámci předmětu Ošetřovatelství - exkurze do lékárny U Bílého Anděla v Novém Jičíně. Exkurze trvala necelou hodinu, a tak nám nahradila jednu hodinu ošetřovatelství.

Byli jsme rozděleni do 2 skupin. Jako první šla zkoumat lékárnu naše skupina s paní učitelkou M. Pěchovou. Uvítal nás vedoucí lékárník pan doktor Rovan, který nás po celou dobu naší prohlídky provázel. Po přezutí jsme se přesunuli do první části, kde nám nejdříve pověděl o historii budovy. Dozvěděli jsme se například, že je to nejstarší lékárna v Novém Jičíně. Ukázal nám taky zajímavé historické předměty a pomůcky, které se kdysi ve farmacii používaly. Také nám vysvětlil, jak se míchají různé roztoky, v čem jsou uloženy a také jich nám pár ukázal. Dále nám vysvětloval, jak to v takovém provozu probíhá, že to není jenom o prodeji léků, ale je za tím hodně práce, kterou lidé nevidí. My jsme ale měli štěstí, protože jsme se mohli podívat a dozvědět se, jak to doopravdy v lékárně probíhá.

Exkurze byla přínosná a pak lékárník byl velice milý a vstřícný. Všechno nám rád vysvětlil a my mu moc děkujeme za jeho čas. Exkurze se nám líbila a těšíme se na další!

Autorky: Balcarová, Blašková

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

15.01.2018

Olympiáda z ruštiny a němčiny

V lednu proběhly na součásti IT a VS (za účasti ruštinářů ze součásti Zdravotnictví) dvě jazykové olympiády

03.01.2018

Den otevřených dveří - 17. 1. 2017

Srdečně zveme na Den otevřených dveří, které se uskuteční ve středu 17. ledna 2018 v době od 13:00 - 17:00 na všech součástech školy.

Celoškolní soutěž v ICT

24. 11. se 21 studentů zúčastnilo soutěže