Exkurze do lékárny - součást zdravotnictví

V úterý 5. ledna 2016 se naše třída ZA2 zúčastnila - v rámci předmětu Ošetřovatelství - exkurze do lékárny U Bílého Anděla v Novém Jičíně. Exkurze trvala necelou hodinu, a tak nám nahradila jednu hodinu ošetřovatelství.

Byli jsme rozděleni do 2 skupin. Jako první šla zkoumat lékárnu naše skupina s paní učitelkou M. Pěchovou. Uvítal nás vedoucí lékárník pan doktor Rovan, který nás po celou dobu naší prohlídky provázel. Po přezutí jsme se přesunuli do první části, kde nám nejdříve pověděl o historii budovy. Dozvěděli jsme se například, že je to nejstarší lékárna v Novém Jičíně. Ukázal nám taky zajímavé historické předměty a pomůcky, které se kdysi ve farmacii používaly. Také nám vysvětlil, jak se míchají různé roztoky, v čem jsou uloženy a také jich nám pár ukázal. Dále nám vysvětloval, jak to v takovém provozu probíhá, že to není jenom o prodeji léků, ale je za tím hodně práce, kterou lidé nevidí. My jsme ale měli štěstí, protože jsme se mohli podívat a dozvědět se, jak to doopravdy v lékárně probíhá.

Exkurze byla přínosná a pak lékárník byl velice milý a vstřícný. Všechno nám rád vysvětlil a my mu moc děkujeme za jeho čas. Exkurze se nám líbila a těšíme se na další!

Autorky: Balcarová, Blašková

30.08.2017

Rodilá mluvčí z USA na Mendelově střední škole

Na všech součástech MSŠ bude tento rok postupně spoluvyučovat angličtinu Vandana Apte z Bostonu, která získala roční Fulbrightovo stipendium do Nového Jičína.

16.05.2017

informace ŠJ Divadelní, N. Jičín

upozornění pro strávníky ve školní jídelně na hlavní budově v Novém Jičíně

22.03.2017