Sportovně-turistický kurz 2013 - součást zdravotnictví

Ve dnech 6.-10. května proběhl sportovně-turistický kurz druhých ročníků zdravotnické sekce Mendelovy střední školy. Kurz se uskutečnil na obvyklém místě, tedy v kempu Vítkov–Podhradí. Zúčastnilo se jej 45 žáků za doprovodu Mgr. Eslerové, Mgr. Dobiáše, Mgr. Lédra a Mgr. Markové. Funkci zdravotníka kurzu vykonávala Mgr. Vrbková.

Přesun z Nového Jičína na Podhradí probíhal na kolech. Všichni žáci 45 km dlouhou trasu bez problémů zvládli, za což si zaslouží velkou pochvalu. To ostatně i za celkem najetých zhruba 190 km v průběhu celého kurzu.

Kromě cykloturistiky se žáci seznámili se základy vodní turistiky a lezení. Vodácký výcvik probíhal na řece Moravici protékající přímo kempem, a tak se žáci mohli naučit bezpečnému pohybu na vodě s kánoemi i rafty.

Další aktivitou, za kterou jsme vyjížděli na kolech, bylo lezení na Kružberských skalách. Zde žáci v krásném okolí vodní nádrže Kružberk absolvovali základní lezecký výcvik na cvičných skalách, naučili se používat lezecký materiál, sedací úvazky, navazování a jištění.

V průběhu celého kurzu se žáci účastnili také pohybových a adaptačních her v přírodě, při nichž rozvíjeli hlavně týmovou spolupráci, odvahu, vzájemnou důvěru a zažili spoustu legrace.

Díky pěknému počasí jsme zvládli veškerý naplánovaný program na vodě, skalách i na kolech. Dle ohlasů žáků se kurz vydařil, děkujeme všem za účast a doufejme, že příští rok se na Podhradí opět vrátíme.

Fotky z kurzu si můžete prohlédnout zde: http://kurzyzdravka.rajce.idnes.cz/turistak_jaro_2013

Autor: Mgr. Ivana Marková

Cvičení hormonální jógy pro ženy s Nicolou

Ve dnech 26. - 28. března pořádá certifikovaná lektorka hormonální jógy pro ženy (podle Dinah Rodrigez) Nicola Machalová 3 denní podvečerní kurz na naší škole. Zájemkyně se mohou přihlašovat online.

Projekt: Designthinking: Social entrepreneurship between European schools.

(Socilání podnikání mezi evropskými školami)

15.01.2018

Olympiáda z ruštiny a němčiny

V lednu proběhly na součásti IT a VS (za účasti ruštinářů ze součásti Zdravotnictví) dvě jazykové olympiády

03.01.2018

Den otevřených dveří - 17. 1. 2017

Srdečně zveme na Den otevřených dveří, které se uskuteční ve středu 17. ledna 2018 v době od 13:00 - 17:00 na všech součástech školy.

Celoškolní soutěž v ICT

24. 11. se 21 studentů zúčastnilo soutěže