Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně 2016

Na zdravotnické součásti Mendelovy střední školy v Novém Jičíně se letos uskutečnilo již tradiční školení žáků 8. tříd ZŠ v první pomoci. Projekt probíhal za přispění grantu města Nového Jičína „Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně“.

V letošním roce jsme do projektu zapojili všechny 8. ročníky ZŠ Komenského 66 a Komenského 68. Proškoleno bylo 91 žáků z celkem 5 tříd.

Žáci, kteří projektem prošli, se v odborných laboratořích naučili, jak správně postupovat při činnostech zachraňujících život a zdraví a své teoretické znalosti mohli prakticky vyzkoušet při modelových situacích. Vyzkoušeli si postupy při resuscitaci, viděli nejnovější pomůcky, kterých se dá využít, jako například AED (automatický externí defibrilátor), který využívá např. horská služba nebo městská policie, ale dokáže jej použít i proškolený laik. Seznámili se s novinkami, díky kterým mohou nejen účinně pomoci, ale také chránit své zdraví. Kromě nejnáročnější disciplíny, kterou je v první pomoci resuscitace, procvičovali postupy při ošetřování zranění, se kterými se mohou setkat častěji, jako jsou poranění kostí a kloubů a ošetřování různých druhů krvácejících poranění. Díky výborně vybavené učebně první pomoci se seznámili s moderními pomůckami, které používají záchranáři, ale naučili se postupovat i s minimem vybavení a improvizovat, jako v běžných životních situacích, ve kterých se mohou ocitnout.

Ve volných chvilkách konzultovali s odbornými vyučujícími, které se jim celé dopoledne věnovaly, situace, se kterými se již setkali, nebo je zajímaly. S blížícím se létem to byly převážně stavy jako úpal, úžeh, první pomoc při alergické reakci na bodnutí hmyzem, případně, jak správně vytáhnout klíště.  Učitele zajímaly postupy první pomoci při stavech, se kterými se ve škole setkávají stále častěji, a to jsou cukrovka, epilepsie a astmatické záchvaty.

Autor: Mgr. Sylva Eslerová

27.11.2017

Soutěž OFFICE 2017

XII. ročník regionální soutěže OFFICE 2017

Pozvánka na členskou schůzi spolku

Rada Spolku přátel Mendelovy střední školy se sídlem v Novém Jičíně svolává členskou schůzi na čtvrtek 16. listopadu 2017 v 16:30 v tělocvičně Mendelovy střední školy, součást Ekonomika, Dukelská 350, 742 42 Šenov u Nového Jičína.

08.11.2017

informace ŠJ, Divadelní, N. Jičín

Úprava nabídky v týdenním jídelníčku.

08.11.2017

SUDOKU 2017

1. listopadu proběhlo celoškolní kolo v SUDOKU

07.11.2017

informace ze školní jídelny, Divadelní, N. J.

změna plné ceny obědů