Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol

Na zdravotnické součásti Mendelovy střední školy v Novém Jičíně probíhá tradiční školení žáků 8. a 9. tříd ZŠ v první pomoci.

Školení se může uskutečnit díky grantu města Nového Jičína

„Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně“.

V letošním roce jsme do projektu zapojili všechny 8. ročník ZŠ Tyršova a Komenského 66.

Žáci, kteří projektem již prošli, se v odborných laboratořích naučili, jak správně postupovat při činnostech zachraňujících život a zdraví a své teoretické znalosti mohli prakticky vyzkoušet při modelových situacích. Vyzkoušeli si postupy při resuscitaci, viděli nejnovější pomůcky, kterých se dá využít, jako například AED. Seznámili se s novinkami, díky kterým mohou nejen účinně pomoci, ale také chránit své zdraví. Kromě nejnáročnější disciplíny, kterou je v první pomoci resuscitace, procvičovali postupy, při ošetřování zranění, se kterými se mohou setkat častěji, jako jsou poranění kostí a kloubů a ošetřování různých druhů krvácejících poranění. Díky výborně vybavené učebně první pomoci viděli moderní pomůcky, které používají záchranáři, ale naučili se postupovat i s minimem pomůcek a improvizovat, jako v běžných životních situacích, ve kterých se mohou ocitnout.

Ve volných chvilkách konzultovali s odbornými vyučujícími, které se jim celé dopoledne věnovaly, situace, se kterými se již setkali, nebo je zajímaly. S blížícím se létem to byly převážně stavy jako úpal, úžeh, první pomoc při alergické reakci na bodnutí hmyzem, případně, jak správně vytáhnout klíště.

Tento projekt je již tradičním vyvrcholením aktivit, které Mendelova střední škola v první pomoci během školního roku nabízí a vždy se setkává s vyšší poptávkou ze strany základních škol, než jakou můžeme kapacitně nabídnout.

Pozitivní ohlasy máme také od žáků, které jsme motivovali a se kterými se díky tomuto školení setkáváme v září v prvních ročnících.

Autor: Mgr. Sylva Eslerová

27.11.2017

Soutěž OFFICE 2017

XII. ročník regionální soutěže OFFICE 2017

Pozvánka na členskou schůzi spolku

Rada Spolku přátel Mendelovy střední školy se sídlem v Novém Jičíně svolává členskou schůzi na čtvrtek 16. listopadu 2017 v 16:30 v tělocvičně Mendelovy střední školy, součást Ekonomika, Dukelská 350, 742 42 Šenov u Nového Jičína.

08.11.2017

informace ŠJ, Divadelní, N. Jičín

Úprava nabídky v týdenním jídelníčku.

08.11.2017

SUDOKU 2017

1. listopadu proběhlo celoškolní kolo v SUDOKU

07.11.2017

informace ze školní jídelny, Divadelní, N. J.

změna plné ceny obědů