Akreditovaný projekt mobility studujících a zaměstnanců v odborném vzdělávání a přípravě

Název projektu: Akreditovaný projekt mobility studujících a zaměstnanců v odborném vzdělávání a přípravě

Číslo projektu: 2022-1-CZ01-KA121-VET-000062690

Grantové schéma: Erasmus+, řízeno Domem zahraniční spolupráce

Projekt třítýdenních odborných stáží žáků Mendelovy střední školy v zahraničí. Účastníky bylo celkově 31 studentů 3. ročníků všech oborů studovaných na naší škole. Mobility proběhly takto:

  • Finsko – Salo, Turku – mobility v anglickém jazyce – 9 účastníků z oborů ekonomické lyceum, obchodní akademie, veřejnosprávní činnost a informační technologie
  • Malta – Floriana – mobility v anglickém jazyce – 8 účastníků z oborů praktická sestra, zdravotnické lyceum, ekonomické lyceum a veřejnosprávní činnost,
  • Německo - Berlín – mobility v německém jazyce – 6 účastníků z oborů zdravotnické lyceum, ekonomické lyceum a veřejnosprávní činnost,
  • Španělsko - Málaga – mobility ve španělském jazyce – 4 účastníci z oborů ekonomické lyceum, veřejnosprávní činnost a informační technologie,
  • Estonsko - Vitatiim, Narva – mobility v ruském jazyce – 4 účastníci z oborů obchodní akademie, veřejnosprávní činnost a informační technologie.

Účastníci byli umístěni ve firmách, podnicích, institucích veřejné správy, vzdělávacích institucích, neziskových organizacích a komunitních centrech. Všichni účastníci obdrželi certifikát Europass Mobilita, jednotný evropský certifikační nástroj potvrzující odborné i personální kompetence, které účastník při odborné praxi získal či prohloubil.

Projekt dále zahrnul 3 aktivity stínování učitelů naší školy:

  • Mgr. Petr Kupčák – stínování na partnerské škole ve finském Salu, pracovní program reflektující dlouhodobý školní cíl akreditace VET: Zlepšování odborných kompetencí nutných v průmyslu 4.0 a internetu věcí: správa databázových a informačních systémů, vyhodnocování nasbíraných dat a reporting, okamžité on-line výstupy.
  • Mgr. Čestmír Glogar - stínování na partnerské škole ve španělském Torremolinos, pracovní program reflektující dlouhodobý školní cíl akreditace VET: Zlepšování odborných kompetencí nutných v průmyslu 4.0 a internetu věcí: správa databázových a informačních systémů, vyhodnocování nasbíraných dat a reporting, okamžité on-line výstupy.
  • Mgr. David Žlebek - stínování na partnerské škole ve španělském Torremolinos, pracovní program reflektující dlouhodobý školní cíl akreditace VET: Široká a funkční aplikace metod integrované výuky předmětu a jazyka (CLIL) a virtuální a digitální spolupráce v hodinách a učebních plánech odborných i všeobecně vzdělávacích předmětů.

Uskutečnili jsme také 2 jazykové kurzy pro management školy:

  • Ing. Lucie Haitlová, MBA – ředitelka školy, týdenní kurz AJ na Maltě
  • Ing. Martina Staroňová – hlavní ekonomka školy, týdenní kurz AJ v Irsku

Smyslem 2 jazykových kurzů bylo zejména posílit projektové kompetence pracovnic managementu školy, tzn. posílit jejich jazykové dovednosti a schopnosti, jež nutně při mezinárodní projektové práci potřebují.

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

21.05.2024

Poděkování

Touto cestou bychom chtěli z celého srdce poděkovat Mendelově střední škole v Novém Jičín, jejíž obor IT čtyři roky navštěvoval náš syn Lukáš Klosek s diagnózou PAS. Tato diagnóza není jednoduchá a je potřeba individuální přístup, který náš syn na této škole měl. Nesmírně si toho ceníme.

17.05.2024

2. kolo přijímacího řízení pro obor Praktická sestra

Ředitelka střední školy, jejíž činnost vykonává Mendelova střední škola, Nový Jičín, příspěvková organizace, vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro přijetí ke vzdělávání do 1. ročníku ve školním roce 2024/2025 pro obor vzdělání 53-41-M/03 Praktická sestra. Bližší informace naleznete v záložce "Přijímací řízení".

12.05.2024

Informace k přijímacímu řízení

Dne 15. 5. 2024 zveřejníme výsledky prvního kola přijímacího řízení. Vzhledem k dostupným kapacitám budeme vyhlašovat druhé kolo přijímacího řízení pro obor Praktická sestra. Toto kolo bude sloužit k obsazení posledních volných míst. 

30.04.2024

Poslední zvonění na obchodce

I na Obchodce se čtvrťáci loučili s docházkou do školy.

29.04.2024

2. místo mezi školami na RUN TOUR v Kopřivnici

Štafeta součásti IT a VS ve složení Adéla Popová, Lukáš Hasal, Erik Holec a Marek Zavadil se umístila na celkovém 3. místě v rámci celostátní běžecké série ČEZ RUN TOUR štafety, která v sobotu 27. 4. zavítala do Kopřivnice. Ve soutěži školních týmů se umístili na 2. místě.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam