Akreditovaný projekt mobility studujících a zaměstnanců v odborném vzdělávání a přípravě

Název projektu: Akreditovaný projekt mobility studujících a zaměstnanců v odborném vzdělávání a přípravě

Číslo projektu: 2022-1-CZ01-KA121-VET-000062690

Grantové schéma: Erasmus+, řízeno Domem zahraniční spolupráce

Projekt třítýdenních odborných stáží žáků Mendelovy střední školy v zahraničí. Účastníky bylo celkově 31 studentů 3. ročníků všech oborů studovaných na naší škole. Mobility proběhly takto:

  • Finsko – Salo, Turku – mobility v anglickém jazyce – 9 účastníků z oborů ekonomické lyceum, obchodní akademie, veřejnosprávní činnost a informační technologie
  • Malta – Floriana – mobility v anglickém jazyce – 8 účastníků z oborů praktická sestra, zdravotnické lyceum, ekonomické lyceum a veřejnosprávní činnost,
  • Německo - Berlín – mobility v německém jazyce – 6 účastníků z oborů zdravotnické lyceum, ekonomické lyceum a veřejnosprávní činnost,
  • Španělsko - Málaga – mobility ve španělském jazyce – 4 účastníci z oborů ekonomické lyceum, veřejnosprávní činnost a informační technologie,
  • Estonsko - Vitatiim, Narva – mobility v ruském jazyce – 4 účastníci z oborů obchodní akademie, veřejnosprávní činnost a informační technologie.

Účastníci byli umístěni ve firmách, podnicích, institucích veřejné správy, vzdělávacích institucích, neziskových organizacích a komunitních centrech. Všichni účastníci obdrželi certifikát Europass Mobilita, jednotný evropský certifikační nástroj potvrzující odborné i personální kompetence, které účastník při odborné praxi získal či prohloubil.

Projekt dále zahrnul 3 aktivity stínování učitelů naší školy:

  • Mgr. Petr Kupčák – stínování na partnerské škole ve finském Salu, pracovní program reflektující dlouhodobý školní cíl akreditace VET: Zlepšování odborných kompetencí nutných v průmyslu 4.0 a internetu věcí: správa databázových a informačních systémů, vyhodnocování nasbíraných dat a reporting, okamžité on-line výstupy.
  • Mgr. Čestmír Glogar - stínování na partnerské škole ve španělském Torremolinos, pracovní program reflektující dlouhodobý školní cíl akreditace VET: Zlepšování odborných kompetencí nutných v průmyslu 4.0 a internetu věcí: správa databázových a informačních systémů, vyhodnocování nasbíraných dat a reporting, okamžité on-line výstupy.
  • Mgr. David Žlebek - stínování na partnerské škole ve španělském Torremolinos, pracovní program reflektující dlouhodobý školní cíl akreditace VET: Široká a funkční aplikace metod integrované výuky předmětu a jazyka (CLIL) a virtuální a digitální spolupráce v hodinách a učebních plánech odborných i všeobecně vzdělávacích předmětů.

Uskutečnili jsme také 2 jazykové kurzy pro management školy:

  • Ing. Lucie Haitlová, MBA – ředitelka školy, týdenní kurz AJ na Maltě
  • Ing. Martina Staroňová – hlavní ekonomka školy, týdenní kurz AJ v Irsku

Smyslem 2 jazykových kurzů bylo zejména posílit projektové kompetence pracovnic managementu školy, tzn. posílit jejich jazykové dovednosti a schopnosti, jež nutně při mezinárodní projektové práci potřebují.

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

22.11.2023

Oznámení o stávce

V pondělí dne 27. listopadu 2023 se zaměstnanci naší školy připojují k výstražné stávce, kterou vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství. Na naší škole se do stávky zapojují všichni pedagogičtí pracovníci, z tohoto důvodu vyhlašuji na 27. 11. 2023 ředitelské volno. Děkuji za pochopení. Ing. Lucie Haitlová, MBA, ředitelka školy

22.11.2023

Příběhy bezpráví 2023

Promítnutím nového dokumentárního filmu 1989: Chceme dýchat a besedou se dvěma frýdecko-místeckými signatáři Charty 77, trampy a členy undergroundové komunity, pány Zdeňkem Matuszkem a Jiřím Sachrem, jsme se zapojili do letošního ročníku Příběhů bezpráví, jejž každoročně nabízí českým školám společnost Člověk v tísni.

13.10.2023

Školní fórum 2023

Dne 12. 10. 2023 proběhlo ve škole již podruhé Školní fórum. Akce byla součástí aktivit města Nový Jičín, které je zapojeno do tzv. Národní sítě zdravých měst. Vybraní studenti všech oborů měli možnost vyslovit své požadavky na pozitivní změny ve škole a také ve městě.

12.10.2023

Erasmus+ projektová schůzka na Islandu

Ve dnech 1. – 7. 10. 2023 se čtyři studenti a dva učitelé ze součásti Ekonomika zúčastnili projektového setkání v rámci projektu Erasmus+ (s názvem Mezinárodní soutěž v ICT III) na islandské škole v městě Sauðárkrókur.

05.10.2023

Erasmus Days 2023

Zveme Vás v pátek 13. 10. na Masarykovo náměstí v Novém Jičíně, kde od 9:00 do 14:00 představíme své zkušenosti a zážitky z mezinárodních projektů Erasmus+. Připravili jsme zábavné hry a soutěže. Navíc v prostorách Mendelovy střední školy (na ulici Divadelní 4), budou probíhat 2 zajímavé akce, na nichž uvítáme žáky i učitele základních a středních škol. Půjde o: studentské prezentace z květnových odborných stáží v 5 zemích EU IT workshop, vedený profesionály z praxe, na němž si zájemci vyzkouší, jak probíhá sběr dat na průmyslové lince Začátky obou aktivit budou v 8:30, 10:30, 12:30.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam