Studenti bez hranic XII

 

Název projektu: Studenti bez hranic XII
Číslo projektu: 2020-1-CZ01-KA116-077455

Grantové schéma: Erasmus+, řízeno Domem zahraniční spolupráce


Projekt třítýdenních odborných stáží v zahraničí. Účastníky jsou studenti 3. ročníků všech oborů studovaných na naší škole. Mobility proběhly takto:

  • Irsko - Dublin – mobility v anglickém jazyce – 9 účastníků z EKO oborů a oborů IT a veřejnosprávní činnost,
  • Finsko - Salo – mobility v anglickém jazyce – 8 účastníků z oborů ekonomické lyceum a veřejnosprávní činnost,
  • Malta – Floriana – mobility v anglickém jazyce – 6 účastníků ze ZDR oborů,
  • Německo - Berlín – mobility v německém jazyce – 11 účastníků z EKO oborů a oborů zdravotnické lyceum, IT a veřejnosprávní činnost,
  • Španělsko - Málaga – mobility ve španělském jazyce – 6 účastníků z EKO oborů a oboru IT,
  • Estonsko - Vitatiim, Narva – mobility v ruském jazyce – 5 účastníků z oborů ekonomické lyceum a veřejnosprávní činnost.

Účastníci byli umístěni ve firmách, podnicích, institucích veřejné správy, vzdělávacích institucích, neziskových organizacích a komunitních centrech. Všichni účastníci obdrželi certifikát Europass Mobilita a ECVET výsledky učení, tedy jednotné evropské certifikační nástroje potvrzující odborné i personální kompetence, které účastník při odborné praxi získal či prohloubil.

nahoru ^

Přijímací řízení Mendelova sš

Sociální sítě

     

Novinky

18.05.2023

Job shadowing ve Finsku

Nejen naši studenti jezdí na zahraniční stáže. Náš kolega, Petr Kupčák, je právě na střední škole ve Finském městě Salo. 

17.05.2023

Zahraniční stáže studentů

Studenti 3. ročníků se letos opět vydali na třítýdenní zahraniční stáže.

15.05.2023

Workshopu Erasmus+ ve Francii

5 žáků z IT1 a IT2 se zúčastnilo týdenního workshopu Erasmus+ v partnerské škole z francouzského Chauny. Tématem byla ochrana uměleckých památek (obrazů) za pomoci sběru a vyhodnocování dat a nástrojů internetu věcí. Účastníci pracovali s Micro:bit sestavou a sensory teploty či otřesu. 

10.05.2023

Naši učitelé na job shadowingu ve Španělsku

Dva naši učitelé vyrazili s projektem Erasmus+ Job Shadowing do světa. Ve španělské škole IES Playamar Torremolinos sledují, jak na to jdou jejich kolegové.

28.04.2023

Vyjádření ředitelky školy k mimořádné události

Dobrý den, ráda bych vás informovala o situaci, která se v pátek 28. 4. 2023 stala na naší škole. Neznámý pachatel vyhrožoval, že vystřílí žáky ve škole, informace se objevila na sociálních sítích a byla zaslána na emailovou adresu školy. Bezprostředně po obdržení této informace jsme kontaktovali Policii ČR a v souladu s jejich doporučením jsme evakuovali školu. Chtěla bych zdůraznit, že situace byla a stále je řešena ve spolupráci s Policií ČR a v tuto chvíli nemusí mít žáci ani rodiče žádné obavy. Zabezpečili jsme školu a situaci pečlivě sledujeme. Ráda bych vám poděkovala za spolupráci a vstřícnost během evakuace. Společně jsme dokázali zvládnout tuto situaci. V úterý 2. 5. 2023 se vrátíme k normálnímu provozu na naší škole. V tuto chvíli již není důvod k obavám. S pozdravem, Lucie Haitlová ředitelka školy

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam