Erasmus+ setkání ve španělském Alcoy

/ 22.03.2023 /

Náš výlet do Španělska v rámci mezinárodního programu Erasmus + v soutěži ICT III začal 12. března, kdy jsme se dostavili školním autem na letiště ve Vídni, odkud jsme letěli letadlem až do Valencie. Z Valencie jsme jeli vlakem do Alcoy, kde na nás na nádraží čekaly rodiny, u kterých jsme bydleli.
První den jsme měli seznámení s městem, ukázali nám školu, seznámili jsme se s našimi islandskými a polskými kolegy a také nás čekala první část soutěže z 3D tisku. Druhý den jsme hned ráno absolvovali druhou část soutěže, tentokrát z tvorby webových stránek.Následně jsme navštívili město Ibi, kde jsme byli v Arcade museum, což je museum videoher. Odpoledne jsme se přesunuli do technologického institutu hraček, kde jsme si mohli vyzkoušet virtuální realitu. A jelikož Španělé chodí spát velmi pozdě a žijí spíše večerním životem, chodili jsme po večerech po městě a prozkoumávali ho – Alcoy je krásné. Ve středu jsme se ráno zúčastnili workshopu s názvem Arduino, během toho učitelé opravovali naše soutěžní testy. Následně po vyhlášení prvních tří míst (my jsme obsadili 1. a 3. v týmu s Islanďany) jsme jeli městskou dopravou do továrny na olivy, kde nám vše bylo popsáno a přímo jsme viděli proces výroby oliv. K večeru jsme ve škole hráli hru Boccia, což je hra pro hendikepované, se kterou se můžou dostat až na paralympijské hry.
Čtvrtek jsme celý den strávili ve městě Valencia, kde probíhaly slavnosti Fallas, které jsou velmi známé nejen po celém Španělsku. Lidé celý rok staví sochy, aby je pak následně, na poslední den Fallas mohli zapálit – jedná se o tradiční svátek valencijských stolařů. Jelikož ale ve Valencii bylo velmi hlučno a moc lidí, rozhodli jsme se spolu s našimi polskými a islandskými přáteli jet na pláž, ať vidíme i to moře. A v pátek nás už čekala cesta domů.

autorka: Sandra Křesinová 3.A

« zpět

nahoru ^

Přijímací řízení Ekonomika

 

Sociální sítě

     

Novinky

14.06.2023

Erasmus+ - projektové setkání u nás

V týdnu od 5. do 9. 6. se na naší součásti Ekonomika Mendelovy střední školy konalo projektové setkání Erasmus plus projektu Promotion in Motion.

05.06.2023

Český den proti rakovině 2023

Český den proti rakovině Ve středu 10. 5. 2023 se naše škola opět zapojila do celonárodní veřejné sbírky.

17.05.2023

Zahraniční stáže studentů

Studenti 3. ročníků se letos opět vydali na třítýdenní zahraniční stáže.

10.05.2023

Naši učitelé na job shadowingu ve Španělsku

Dva naši učitelé vyrazili s projektem Erasmus+ Job Shadowing do světa. Ve španělské škole IES Playamar Torremolinos sledují, jak na to jdou jejich kolegové.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam