Mendelova střední škola nenašla v kraji volejbalového přemožitele

Děvčata se 4. února poprala o vítězství v kraji na hale ABC v Novém Jičíně. V tomto turnaji porazila středoškolačky z Orlové a Ostravy. S gymnazistkami z Frýdku – Místku a Nového Jičína naše děvčata uhrála remízu, ale i tak po celkovém vyhodnocení dosáhla na první místo a měla právo účastnit se kvalifikace na republikové finále ve Valašském Meziříčí. Této kvalifikace se zúčastnila ještě vítězná družstva ze Zlínského kraje, Olomouckého kraje a domácí družstvo z Gymnázia Valašské Meziříčí. Na Gymnazistky z Prostějova a Rožnova pod Radhoštěm již naše děvčata nestačila a tak se umístila na pěkném třetím místě.

Chlapci se 10. února utkali ve Frýdku-Místku s pěti dalšími školami z kraje. Podařilo se jim zvítězit nad Gymnáziem a SOŠ Frýdek-Místek, Gymnáziem-Havířov a SŠTD Ostrava. S Gymnáziem Krnov a SPŠ Frýdek-Místek uhráli remízu, ale i to stačilo na celkové vítězství v turnaji a na postup do kvalifikace na republikové finále. V této kvalifikaci se hochům dařilo a vyhráli všechny 3 zápasy (Gymnázium Valašské Meziříčí, SPŠ Zlín, Gymnázium Přerov). Tímto mají právo startovat na celorepublikovém finále, které se uskuteční 24. a 25. 3. v Liberci.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a chlapcům přejeme na republikovém finále hodně úspěchů.

Ivana Marková

Přijímací řízení Mendelova sš

01.08.2018

Mezinárodní soutěž ICT pro zvýšení kvality středoškolského vzdělání - poslední setkání

Ve dnech 27. – 29. srpna 2018 jsme navštívili naše partnery z Noweho Targu v Polsku.

27.06.2018

Good bye, Vandana!

Rodilá mluvčí z USA se vrátila domů.

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení všech oborů

V divadle byla dne 7.6. proběhlo slavnostní zakončení studia 4. ročníků