Erasmus+ projektová schůzka na Islandu

/ 12.10.2023 /

Ve dnech 1. – 7. 10. 2023 se čtyři studenti a dva učitelé ze součásti Ekonomika zúčastnili projektového setkání v rámci projektu Erasmus+ (s názvem Mezinárodní soutěž v ICT III) na islandské škole v městě Sauðárkrókur. Tři dívky byly ubytovány na místním internátu (dormitory) a jeden chlapec v hostitelské rodině.
V neděli po příletu do hlavního města Reykjavíku jsme navštívili okolí přírodních termálních pramenů – Blue lagoon, turistickou atrakci Fly over Iceland, jednu z nejvyšších budov na Islandu – kostel Hallgrímskirkja a pak se vydali na čtyř hodinovou cestu autobusem do města Sauðárkrókur na severu Islandu.
Druhý den nás všechny studenty i učitele ze Španělka, Polska, Česka i místní školy přivítal ředitel školy a seznámil nás s historií a obory, které se zde vyučují. Dopoledne studenti pracovali ve workshopu, který byl zaměřen na návrhu designu a potisku triček. Po obědě v místní školní jídelně jsme se zúčastnili exkurze do místní mlékárny, kde nás seznámili s informačním systémem a využití moderních technologií v této firmě.
V úterý se studenti rozdělili do mezinárodních dvojic a začali pracovat na první části soutěže. Za úkol měli vytvořit online dotazník a plakát vlastní fiktivní cestovní kanceláře včetně loga a sloganu firmy. Na poradě učitelů byly vytvořeny kritéria hodnocení soutěže a bodové hodnocení. Odpoledne jsme navštívili biotechnické společnosti Genis, město Akureyri včetně termálního venkovního koupaliště.
Ve středu dopoledne mezinárodni dvojice absolvovali druhou část soutěže, která byla zaměřena na tvorbu webových stránek cestovní kanceláře. Učitelé v té době diskutovali o možnostech financování ICT ve školách v jednotlivých zemí, jaký software používají při výuce 3D tisku, tvorbě webových stránek i návrhu grafických modelů. Velmi zajímavý byl dopolední workshop – Filmová dílna. Odpoledne studenti navštívili VR muzeum a učitelé hodnotili práce studentů. Večer se všichni sešli na předání certifikátů, diplomů a hodnotných cen. Na druhém místě se umístil Lukáš Španihel s Eliasem (student z Islandu) a třetí místo obsadila Gabriela Štěpánová se Sárou ze Španělska.
Čtvrtek, pátek a sobota jsme si vypůjčili auto a navštívili geotermální oblast Geysir, vodopád Gullfoss, Godafoss, Seljalandsfoss, jezero Mývatn se scénickými úkazy, Námafjall – úpatí vyhlaslé sopky, Reynisfjara – pláž s černým pískem, modrá jeskyně, ledovec Vatnajökull.

autor: Ing Zdeněk Matúš

« zpět

nahoru ^

Přijímací řízení Ekonomika

 

Sociální sítě

     

Novinky

22.11.2023

Oznámení o stávce

V pondělí dne 27. listopadu 2023 se zaměstnanci naší školy připojují k výstražné stávce, kterou vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství. Na naší škole se do stávky zapojují všichni pedagogičtí pracovníci, z tohoto důvodu vyhlašuji na 27. 11. 2023 ředitelské volno. Děkuji za pochopení. Ing. Lucie Haitlová, MBA, ředitelka školy

22.11.2023

Příběhy bezpráví 2023

Promítnutím nového dokumentárního filmu 1989: Chceme dýchat a besedou se dvěma frýdecko-místeckými signatáři Charty 77, trampy a členy undergroundové komunity, pány Zdeňkem Matuszkem a Jiřím Sachrem, jsme se zapojili do letošního ročníku Příběhů bezpráví, jejž každoročně nabízí českým školám společnost Člověk v tísni.

13.10.2023

Školní fórum 2023

Dne 12. 10. 2023 proběhlo ve škole již podruhé Školní fórum. Akce byla součástí aktivit města Nový Jičín, které je zapojeno do tzv. Národní sítě zdravých měst. Vybraní studenti všech oborů měli možnost vyslovit své požadavky na pozitivní změny ve škole a také ve městě.

12.10.2023

Erasmus+ projektová schůzka na Islandu

Ve dnech 1. – 7. 10. 2023 se čtyři studenti a dva učitelé ze součásti Ekonomika zúčastnili projektového setkání v rámci projektu Erasmus+ (s názvem Mezinárodní soutěž v ICT III) na islandské škole v městě Sauðárkrókur.

05.10.2023

Erasmus Days 2023

Zveme Vás v pátek 13. 10. na Masarykovo náměstí v Novém Jičíně, kde od 9:00 do 14:00 představíme své zkušenosti a zážitky z mezinárodních projektů Erasmus+. Připravili jsme zábavné hry a soutěže. Navíc v prostorách Mendelovy střední školy (na ulici Divadelní 4), budou probíhat 2 zajímavé akce, na nichž uvítáme žáky i učitele základních a středních škol. Půjde o: studentské prezentace z květnových odborných stáží v 5 zemích EU IT workshop, vedený profesionály z praxe, na němž si zájemci vyzkouší, jak probíhá sběr dat na průmyslové lince Začátky obou aktivit budou v 8:30, 10:30, 12:30.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam