Den otevřených dveří v Nemocnici Nový jičín a.s.

Dne 12. 4. 2012 se žákyně 3. B podílely na Dni otevřených dveří a Dni zdraví konané Novojičínskou nemocnicí. Žákyně společně s vyučujícími odborné praxe připravily zajímavý dopolední program určený dětem z mateřských škol. Děti si mohly vyzkoušet zdobení velikonočních perníčků, ošetření poranění, správnou techniku čištění zubů.
Odpoledne bylo věnované široké veřejnosti. Žákyně měřily glykemii, krevní tlak, natáčely EKG, informovaly o zásadách správné životosprávy, seznamovaly s prevencí rakoviny prsu a tlustého střeva, prodávaly výrobky pacientů a společně se žákyněmi 1. B měly připravené výrobky z arteterapeutické dílny.

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

03.03.2020