Tradiční školní aktivity

Český den proti rakovině 2017

Ve středu 10. 5. 2017 se naše škola, jako každým rokem, zapojila do celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině.

Školení žákyň základních škol v technice samovyšetření prsu

Ve dnech 8. a 9. 12. 2016 školily studentky třídy 4. ZA - Tereza Černocká a Veronika Garžiová - dívky 9. tříd základních škol v Novém Jičíně v  technice samovyšetření prsu.

Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně 2016

Na zdravotnické sekci Mendelovy střední školy v Novém Jičíně se letos uskutečnilo již tradiční školení žáků 8. tříd ZŠ v první pomoci.

Školení v první pomoci na ZŠ Tyršova

Dne 17. 2. 2016 jsme navštívili ZŠ Tyršova v Novém Jičíně, kde jsme žáky 5. třídy proškolili v základech laické první pomoci.

Odborná exkurze na Zdravotnické záchranné službě

Dne 21. 12. 2015 jsme byli na své první exkurzi v rámci pomaturitního studia oboru zdravotnický asistent, a to na středisku Zdravotnické záchranné služby v Novém Jičíně.

Školní kolo soutěže v první pomoci 2016

Dne 20. 1. 2016 se na zdravotnické sekci MSŠ uskutečnilo školní kolo soutěže v první pomoci.

Den s handicapem

Dne 9. prosince 2015 se 15 studentů z naší třídy mělo možnost zúčastnit školní akce Den s handicapem při Dni otevřených dveří.

Kojenecké a dětské centrum ve Valašském Meziříčí

Ve středu 16. prosince 2015 jsme měli možnost navštívit ve Valašském Meziříčí Kojenecké a dětské centrum, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Exkurze do lékárny - součást zdravotnictví

V úterý 5. ledna se naše třída ZA2 zúčastnila - v rámci předmětu Ošetřovatelství - exkurze do lékárny U Bílého Anděla v Novém Jičíně.

Maturitní stužkovací ples na součásti Zdravotnictví

V sobotu 21. listopadu 2015 proběhl již 6. maturitní stužkovací ples Mendelovy střední školy - zdravotnické sekce.

Přijímací řízení Zdravotnictví

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

03.03.2020