Dietologie

Jeho hlavní náplní je seznámit studenty se zásadami zdravého stravování, i se surovinami, které jsou již zapomenuté, či méně známé. To se děje jednak prakticky, kdy v hodinách zaměřených na určitou oblast, vaří i určitý pokrm, který mají možnost ochutnat.

Snahou je pochopit jak důležité je pravidelné stravování, a co se v těle děje, pokud tomu tak není. Také u některých pokrmů vypočítávají energetickou hodnotu a porovnávají je z    hlediska nutričních hodnot s pokrmy, které běžně konzumují.

V rámci dietologie navštěvujeme již tradičně obchod se zdravou výživou „Daniela“.

Autor: Mgr. Milada Pěchová

16.07.2019

Mládež kraji

Možnost pro mládež Nového Jičína získat peníze na projekt (do 31.08.2019!)

25.06.2019

Daruj krev, daruješ život - červen 2019

Dne 17. 6. 2019 se již posedmnácté vydali studenti a učitelé do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě darovat drahocenné tekutiny.

16.06.2019

AIDS

Beseda proběhla na součástech Zdravotnictví, IT a VS.

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.

10.05.2019

"Nehodou to začíná."

Žáci součásti IT+VS a Zdravotnictví se zúčastnili preventivního programu.