Dietologie

Jeho hlavní náplní je seznámit studenty se zásadami zdravého stravování, i se surovinami, které jsou již zapomenuté, či méně známé. To se děje jednak prakticky, kdy v hodinách zaměřených na určitou oblast, vaří i určitý pokrm, který mají možnost ochutnat.

Snahou je pochopit jak důležité je pravidelné stravování, a co se v těle děje, pokud tomu tak není. Také u některých pokrmů vypočítávají energetickou hodnotu a porovnávají je z    hlediska nutričních hodnot s pokrmy, které běžně konzumují.

V rámci dietologie navštěvujeme již tradičně obchod se zdravou výživou „Daniela“.

Autor: Mgr. Milada Pěchová

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

03.03.2020