Dietologie

Jeho hlavní náplní je seznámit studenty se zásadami zdravého stravování, i se surovinami, které jsou již zapomenuté, či méně známé. To se děje jednak prakticky, kdy v hodinách zaměřených na určitou oblast, vaří i určitý pokrm, který mají možnost ochutnat.

Snahou je pochopit jak důležité je pravidelné stravování, a co se v těle děje, pokud tomu tak není. Také u některých pokrmů vypočítávají energetickou hodnotu a porovnávají je z    hlediska nutričních hodnot s pokrmy, které běžně konzumují.

V rámci dietologie navštěvujeme již tradičně obchod se zdravou výživou „Daniela“.

Autor: Mgr. Milada Pěchová

28.01.2020

Den otevřených dveří 2020

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 29.1.2020 v době od 13:00 do 17:00.

17.01.2020

Okresní finále ve florbalu dívek 2020

Úspěch dívčího družstva v Odrách.

18.12.2019

Daruj krev – daruješ život - Zdravotnická součást MSŠ

Daruj krev – daruješ život -  Zdravotnická součást MSŠ V úterý 17. prosince 2019 se studenti třetích a čtvrtých ročníků vydali darovat krev do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě - Porubě.

11.12.2019

KB Challenge cup - dívky

28. listopadu se děvčata zúčastnily turnaje v Ostravě.

30.11.2019

Úspěch našich florbalistů

Tým chlapců z Mendelovy střední školy Nový Jičín ovládl okresní kolo KB Challenge