Sbírka hliníku pro malého Damiánka

Damiánek má 4 roky. I přes různé zdravotní problémy je veselý, stále usměvavý, zvídavý, hravý chlapeček. Bohužel ještě se sám nepostaví, nechodí, nedokáže se sám najíst, použít toaletu, obléknout se, mluví jen základní slova – máma, táta, bába, …, zkrátka je zcela odkázaný na péči další osoby.

Narodil se jako zdravé miminko. Během prvních pár měsíců se ukázalo, že protáhlý tvar hlavičky nebude jen kosmetickou vadou. Potvrdila se diagnóza skafocefalie – srostlé švy na lebce, kdy hlava neroste do šířky. Damiánek byl v půl roce na operaci, po které se mu úplně změnil tvar hlavičky a mozek měl zase místo ke správnému růstu. Ukázalo se, že to není jediný problém, se kterým se bude potýkat. Jeho psychomotorický vývoj neodpovídal věku. Ani přes různé neurologické, genetické ani metabolické vyšetření, se doposud nepodařilo zjistit příčinu takového psychomotorického opoždění. Damiánek má velice pomalý růst a má málo svaloviny.

Krabici na sbírku hliníku jsme umístili v prvním patře na zdravotnické škole, kde se studenti společně s personálem školy podílí na sbírce.

Co sbíráme: čistá víčka od jogurtů, smetany, … plechovky od piva, energetických nápojů, kelímky od paštik, prázdné tuby od mastí, prázdné kalíšky od čajových svíček, prázdné spreje, víčka od zavařovacích sklenic – omnia, obaly od čokolád – alobal, hliníkové nádobí, … zkrátka vše co je z hliníku.

Vytěžené peníze ze sbírky jdou na léčbu, která je finančně nákladná (50 000 -100 000) a kterou si rodiče musí hradit sami.

Zároveň vás může těšit, že pomůžete životnímu prostředí, protože recyklace hliníku je až o 95 % šetrnější než výroba nového.

16.07.2019

Mládež kraji

Možnost pro mládež Nového Jičína získat peníze na projekt (do 31.08.2019!)

25.06.2019

Daruj krev, daruješ život - červen 2019

Dne 17. 6. 2019 se již posedmnácté vydali studenti a učitelé do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě darovat drahocenné tekutiny.

16.06.2019

AIDS

Beseda proběhla na součástech Zdravotnictví, IT a VS.

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.

10.05.2019

"Nehodou to začíná."

Žáci součásti IT+VS a Zdravotnictví se zúčastnili preventivního programu.