Sbírka hliníku pro malého Damiánka

Damiánek má 4 roky. I přes různé zdravotní problémy je veselý, stále usměvavý, zvídavý, hravý chlapeček. Bohužel ještě se sám nepostaví, nechodí, nedokáže se sám najíst, použít toaletu, obléknout se, mluví jen základní slova – máma, táta, bába, …, zkrátka je zcela odkázaný na péči další osoby.

Narodil se jako zdravé miminko. Během prvních pár měsíců se ukázalo, že protáhlý tvar hlavičky nebude jen kosmetickou vadou. Potvrdila se diagnóza skafocefalie – srostlé švy na lebce, kdy hlava neroste do šířky. Damiánek byl v půl roce na operaci, po které se mu úplně změnil tvar hlavičky a mozek měl zase místo ke správnému růstu. Ukázalo se, že to není jediný problém, se kterým se bude potýkat. Jeho psychomotorický vývoj neodpovídal věku. Ani přes různé neurologické, genetické ani metabolické vyšetření, se doposud nepodařilo zjistit příčinu takového psychomotorického opoždění. Damiánek má velice pomalý růst a má málo svaloviny.

Krabici na sbírku hliníku jsme umístili v prvním patře na zdravotnické škole, kde se studenti společně s personálem školy podílí na sbírce.

Co sbíráme: čistá víčka od jogurtů, smetany, … plechovky od piva, energetických nápojů, kelímky od paštik, prázdné tuby od mastí, prázdné kalíšky od čajových svíček, prázdné spreje, víčka od zavařovacích sklenic – omnia, obaly od čokolád – alobal, hliníkové nádobí, … zkrátka vše co je z hliníku.

Vytěžené peníze ze sbírky jdou na léčbu, která je finančně nákladná (50 000 -100 000) a kterou si rodiče musí hradit sami.

Zároveň vás může těšit, že pomůžete životnímu prostředí, protože recyklace hliníku je až o 95 % šetrnější než výroba nového.

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

04.03.2022

Rakouská učitelka na Mendelově střední škole

21. 2. až 4. 3. 2022 působila na naší škole kolegyně z Rakouska.

17.02.2022

Celoškolní konverzační soutěž v AJ

Dne 15. 2. 2022 proběhlo celoškolní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.

04.01.2022

Den otevřených dveří 2022

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční: pro součást zdravotnictví: středa 12.1.2022 od 13:00 do 17:00 pro součást IT a veřejnosprávní: středa 12.1.2022 od 13:00 do 17:00 pro součást ekonomika: čtvrtek 13.1.2022 od 13:00 do 17:00

02.12.2021

Piškvorky 2021

Na podzim opět proběhlo klání v piškvorkách. Vše začalo školním kolem na součásti IT a veřejnosprávní.