První místo studentek zdravotnické sekce v celostátní soutěži první pomoci

Vyhráli jsme XVII. ročník celostátní soutěže první pomoci s mezinárodní účastí!!!
Dne 21.-22. června 2012 se žákyně Mendelovy střední školy- zdravotnické sekce v Novém Jičíně, zúčastnily XVII. ročníku celostátní soutěže první pomoci s mezinárodní účastí. Soutěž první pomoci pořádána SZŠ Jaselská Brno má již mnohaletou tradici. Naše škola vyslala dvě soutěžní družstva:

1. Družstvo
* Veronika Sokolová- žákyně 4. B
* Denisa Indruchová- žákyně 3. B
* Iva Zátopková- žákyně 3. B
2. Družstvo
* Anežka Silberová- žákyně 2. B
* Marta Hrčková- žákyně 2.ZL
* Klára Indruchová- žákyně 1. A

Soutěž probíhala ve dvou kategoriích - kategorie A byla určena žákům středních zdravotnických škol a kategorie B studentům vyšších odborných zdravotnických škol. Soutěžící družstva přijela z celé České republiky a ze Slovenské republiky. Soutěž probíhala na těchto stanovištích:
• stanoviště A – první pomoc v odborné laboratoři, cílem zde bylo použít odborné pomůcky při ošetřování zraněných
• stanoviště B - první pomoc v domácnosti, zde byli 2 zranění, soutěžící využívali pomůcky nacházející se v domácnosti – domácí lékárničku, ručníky, kapesníky…
• stanoviště C - první pomoc v terénu na Moravském náměstí, zranění byli dva, k ošetření soutěžící mohli použít pouze malou přenosnou lékárničku
Modelové úlohy byly připraveny tak, jak vypadají úrazy při nehodách v běžném životě. Maskování raněných bylo opravdu přesvědčivé. Nejčastěji se jednalo o tepenné krvácení, otevřené a zavřené zlomeniny, pneumothorax, popáleniny, bodné rány, sečné rány s následnou amputací.
Vítězné soutěžní družstvo číslo 1. dokázalo všechny úkoly zvládnout výborně, žákyně pracovaly profesionálně- komunikovaly se zraněnými, vyšetřily je, poskytly první pomoc a uložily zraněné do správné polohy. Soutěžnímu družstvu číslo 2. děkuji za účast, cením si jejich snahy a bojovnosti. Také děkuji kolegyni Mgr. Sylvě Eslerové, která se podílela na přípravě soutěžních družstev.
Mgr. et Mgr. Bronislava Adamcová

29.09.2020

Třetí místo ve finále Prezentiády

Zdeňka Hýnarová a Alena Malá, studentky třetích ročníků zdravotnických oborů, vybojovaly ve finále Prezentiády skvělé třetí místo!

16.09.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost

Dne 2.října 2020 se uskuteční odborná konference k 70. výročí založení zdravotnické školy na téma "Nové vize zdraví pro současnost"

31.08.2020

Zahájení školního roku - ekonomická součást

Informace pro žáky a rodiče.

25.08.2020

Informační schůzka pro rodiče žáků 1. ročníků

Vážení rodiče žáků 1. ročníků, zveme Vás na informační schůzky, které se konají pro obory: zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum - 31.8. v 15,30 v aule na Divadelní 4 informační technologie a veřejnosprávní činnost -  31.8. v 16:00 v aule na Divadelní 4 obchodní akademie a ekonomické lyceum -  3.9. v 15,30 v budově Dukelská 350, Šenov u NJ

03.04.2020