První místo studentek zdravotnické sekce v celostátní soutěži první pomoci

Vyhráli jsme XVII. ročník celostátní soutěže první pomoci s mezinárodní účastí!!!
Dne 21.-22. června 2012 se žákyně Mendelovy střední školy- zdravotnické sekce v Novém Jičíně, zúčastnily XVII. ročníku celostátní soutěže první pomoci s mezinárodní účastí. Soutěž první pomoci pořádána SZŠ Jaselská Brno má již mnohaletou tradici. Naše škola vyslala dvě soutěžní družstva:

1. Družstvo
* Veronika Sokolová- žákyně 4. B
* Denisa Indruchová- žákyně 3. B
* Iva Zátopková- žákyně 3. B
2. Družstvo
* Anežka Silberová- žákyně 2. B
* Marta Hrčková- žákyně 2.ZL
* Klára Indruchová- žákyně 1. A

Soutěž probíhala ve dvou kategoriích - kategorie A byla určena žákům středních zdravotnických škol a kategorie B studentům vyšších odborných zdravotnických škol. Soutěžící družstva přijela z celé České republiky a ze Slovenské republiky. Soutěž probíhala na těchto stanovištích:
• stanoviště A – první pomoc v odborné laboratoři, cílem zde bylo použít odborné pomůcky při ošetřování zraněných
• stanoviště B - první pomoc v domácnosti, zde byli 2 zranění, soutěžící využívali pomůcky nacházející se v domácnosti – domácí lékárničku, ručníky, kapesníky…
• stanoviště C - první pomoc v terénu na Moravském náměstí, zranění byli dva, k ošetření soutěžící mohli použít pouze malou přenosnou lékárničku
Modelové úlohy byly připraveny tak, jak vypadají úrazy při nehodách v běžném životě. Maskování raněných bylo opravdu přesvědčivé. Nejčastěji se jednalo o tepenné krvácení, otevřené a zavřené zlomeniny, pneumothorax, popáleniny, bodné rány, sečné rány s následnou amputací.
Vítězné soutěžní družstvo číslo 1. dokázalo všechny úkoly zvládnout výborně, žákyně pracovaly profesionálně- komunikovaly se zraněnými, vyšetřily je, poskytly první pomoc a uložily zraněné do správné polohy. Soutěžnímu družstvu číslo 2. děkuji za účast, cením si jejich snahy a bojovnosti. Také děkuji kolegyni Mgr. Sylvě Eslerové, která se podílela na přípravě soutěžních družstev.
Mgr. et Mgr. Bronislava Adamcová

28.01.2020

Den otevřených dveří 2020

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 29.1.2020 v době od 13:00 do 17:00.

17.01.2020

Okresní finále ve florbalu dívek 2020

Úspěch dívčího družstva v Odrách.

18.12.2019

Daruj krev – daruješ život - Zdravotnická součást MSŠ

Daruj krev – daruješ život -  Zdravotnická součást MSŠ V úterý 17. prosince 2019 se studenti třetích a čtvrtých ročníků vydali darovat krev do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě - Porubě.

11.12.2019

KB Challenge cup - dívky

28. listopadu se děvčata zúčastnily turnaje v Ostravě.

30.11.2019

Úspěch našich florbalistů

Tým chlapců z Mendelovy střední školy Nový Jičín ovládl okresní kolo KB Challenge