První místo studentek zdravotnické sekce v celostátní soutěži první pomoci

Vyhráli jsme XVII. ročník celostátní soutěže první pomoci s mezinárodní účastí!!!
Dne 21.-22. června 2012 se žákyně Mendelovy střední školy- zdravotnické sekce v Novém Jičíně, zúčastnily XVII. ročníku celostátní soutěže první pomoci s mezinárodní účastí. Soutěž první pomoci pořádána SZŠ Jaselská Brno má již mnohaletou tradici. Naše škola vyslala dvě soutěžní družstva:

1. Družstvo
* Veronika Sokolová- žákyně 4. B
* Denisa Indruchová- žákyně 3. B
* Iva Zátopková- žákyně 3. B
2. Družstvo
* Anežka Silberová- žákyně 2. B
* Marta Hrčková- žákyně 2.ZL
* Klára Indruchová- žákyně 1. A

Soutěž probíhala ve dvou kategoriích - kategorie A byla určena žákům středních zdravotnických škol a kategorie B studentům vyšších odborných zdravotnických škol. Soutěžící družstva přijela z celé České republiky a ze Slovenské republiky. Soutěž probíhala na těchto stanovištích:
• stanoviště A – první pomoc v odborné laboratoři, cílem zde bylo použít odborné pomůcky při ošetřování zraněných
• stanoviště B - první pomoc v domácnosti, zde byli 2 zranění, soutěžící využívali pomůcky nacházející se v domácnosti – domácí lékárničku, ručníky, kapesníky…
• stanoviště C - první pomoc v terénu na Moravském náměstí, zranění byli dva, k ošetření soutěžící mohli použít pouze malou přenosnou lékárničku
Modelové úlohy byly připraveny tak, jak vypadají úrazy při nehodách v běžném životě. Maskování raněných bylo opravdu přesvědčivé. Nejčastěji se jednalo o tepenné krvácení, otevřené a zavřené zlomeniny, pneumothorax, popáleniny, bodné rány, sečné rány s následnou amputací.
Vítězné soutěžní družstvo číslo 1. dokázalo všechny úkoly zvládnout výborně, žákyně pracovaly profesionálně- komunikovaly se zraněnými, vyšetřily je, poskytly první pomoc a uložily zraněné do správné polohy. Soutěžnímu družstvu číslo 2. děkuji za účast, cením si jejich snahy a bojovnosti. Také děkuji kolegyni Mgr. Sylvě Eslerové, která se podílela na přípravě soutěžních družstev.
Mgr. et Mgr. Bronislava Adamcová

Přijímací řízení Mendelova sš

30.01.2023

Soutěž Office 2023 pro ZŠ

Dne 26. 1. 2023 jsme uspořádali 2. ročník regionální soutěže v IT dovednostech s názvem OFFICE 2023.

06.01.2023

Den otevřených dveří - 18.1.2023

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 18.1.2023 od 13:00 do 17:00.

03.01.2023

Konverzační soutěž z ruského jazyka

20. 12. 2022 proběhla na součásti VS a IT a součásti zdravotnictví konverzační soutěž z ruského jazyka.

07.12.2022

Charita Sára dětem

Studenti a učitelé vybírali peníze na onkologicky nemocné děti.

03.12.2022

Office 2022

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 uspořádala naše škola 15. ročník regionální soutěže Office 2022.