Soutěž první pomoci v Jihlavě 2015

Ve dnech 17.–18. června jsme se zúčastnili 21. ročníku mezinárodní soutěže první pomoci v Jihlavě.

Soutěž se konala v kempu Mladé Bříště. Naši školu reprezentovala Viktorie Káňová, Lucie Romaňáková a Tereza Zajícová z 1. ZL, v čele s velitelem družstva Danielem Máchou z 2. ZL.

Ve velké konkurenci 35 týmů jsme obsadili pěkné 14. místo. Profesionální záchranáři v roli rozhodčích na jednotlivých stanovištích ocenili kvalitu ošetření, případné nedostatky prodiskutovali hned na místě - tato zpětná vazba byla pro nás velmi přínosná.

Zajímavým zpestřením a příjemným překvapením od pořadatelů bylo přistání a prohlídka vrtulníku letecké záchranné služby.

Děkuji studentům za účast a vzornou reprezentaci školy.

Autor: Mgr. Lenka Solanská

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

03.03.2020