Lyžařský výcvik prvních ročníků zdravotnické součásti

Ve dnech 16.-20. 2. 2015 se uskutečnil lyžařský kurz prvních ročníků zdravotnické součásti Mendelovy střední školy Nový Jičín, oborů zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum.

Celkem 37 studentů společně se 4 instruktory – učiteli vyrazilo v pondělí ráno společným autobusem směr Velké Karlovice – Pluskovec, kde měli zajištěno ubytování v horském hotelu Kyčerka. Sněhové podmínky byly přímo ideální a sluníčko se na zdatné lyžaře téměř celý týden smálo. První den proběhlo rozřazení, po kterém byly vytvořeny dvě skupiny snowbordistů a dvě skupiny lyžařů na základě jejich pohybové a jezdecké zdatnosti. Výcvik byl první den velmi náročný, pro většinu studentů probíhal na svahu přímo za hotelem nezbytným nácvikem základních lyžařských a snowbordových dovedností. Od úterý se ale už všichni vydali na svahy skutečných sjezdovek a z pěšáků se stala skupina jezdících lyžařů. Někteří studenti stáli poprvé na lyžích, ale odvaha nikomu nechyběla.

Večery na kurzu byly zpestřeny společným posezením všech účastníků, ať už za účelem odborných přednášek či zábavného programu. Kurz určitě splnil svůj účel a pro všechny byl příjemným zpestřením studia.

Mgr. Milada Pěchová a Mgr. Zdeněk Lédr

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

03.03.2020