Lyžařský výcvik prvních ročníků zdravotnické součásti

Ve dnech 16.-20. 2. 2015 se uskutečnil lyžařský kurz prvních ročníků zdravotnické součásti Mendelovy střední školy Nový Jičín, oborů zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum.

Celkem 37 studentů společně se 4 instruktory – učiteli vyrazilo v pondělí ráno společným autobusem směr Velké Karlovice – Pluskovec, kde měli zajištěno ubytování v horském hotelu Kyčerka. Sněhové podmínky byly přímo ideální a sluníčko se na zdatné lyžaře téměř celý týden smálo. První den proběhlo rozřazení, po kterém byly vytvořeny dvě skupiny snowbordistů a dvě skupiny lyžařů na základě jejich pohybové a jezdecké zdatnosti. Výcvik byl první den velmi náročný, pro většinu studentů probíhal na svahu přímo za hotelem nezbytným nácvikem základních lyžařských a snowbordových dovedností. Od úterý se ale už všichni vydali na svahy skutečných sjezdovek a z pěšáků se stala skupina jezdících lyžařů. Někteří studenti stáli poprvé na lyžích, ale odvaha nikomu nechyběla.

Večery na kurzu byly zpestřeny společným posezením všech účastníků, ať už za účelem odborných přednášek či zábavného programu. Kurz určitě splnil svůj účel a pro všechny byl příjemným zpestřením studia.

Mgr. Milada Pěchová a Mgr. Zdeněk Lédr

06.03.2021

ENGLISH SPEAKING CONTEST

5. března proběhla na součásti IT a VS soutěž v anglické konverzaci

18.11.2020

6000 Meetů od zahájení distanční výuky

K 17. listopadu bylo na naší škole od zahájení distanční výuky vytvořeno přesně 6000 Google Meets.

18.11.2020

Setkání s velvyslancem

Žáci naší školy pohovořili online s velvyslancem USA.

29.09.2020

Třetí místo ve finále Prezentiády

Zdeňka Hýnarová a Alena Malá, studentky třetích ročníků zdravotnických oborů, vybojovaly ve finále Prezentiády skvělé třetí místo!