Lyžařský výcvik prvních ročníků zdravotnické součásti

Ve dnech 16.-20. 2. 2015 se uskutečnil lyžařský kurz prvních ročníků zdravotnické součásti Mendelovy střední školy Nový Jičín, oborů zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum.

Celkem 37 studentů společně se 4 instruktory – učiteli vyrazilo v pondělí ráno společným autobusem směr Velké Karlovice – Pluskovec, kde měli zajištěno ubytování v horském hotelu Kyčerka. Sněhové podmínky byly přímo ideální a sluníčko se na zdatné lyžaře téměř celý týden smálo. První den proběhlo rozřazení, po kterém byly vytvořeny dvě skupiny snowbordistů a dvě skupiny lyžařů na základě jejich pohybové a jezdecké zdatnosti. Výcvik byl první den velmi náročný, pro většinu studentů probíhal na svahu přímo za hotelem nezbytným nácvikem základních lyžařských a snowbordových dovedností. Od úterý se ale už všichni vydali na svahy skutečných sjezdovek a z pěšáků se stala skupina jezdících lyžařů. Někteří studenti stáli poprvé na lyžích, ale odvaha nikomu nechyběla.

Večery na kurzu byly zpestřeny společným posezením všech účastníků, ať už za účelem odborných přednášek či zábavného programu. Kurz určitě splnil svůj účel a pro všechny byl příjemným zpestřením studia.

Mgr. Milada Pěchová a Mgr. Zdeněk Lédr

19.10.2021

Konference projektu ICT a digitální technika

Odkaz na zdrojové soubory, prezentaci.

07.10.2021

Den otevřených dveří 2021

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek a sobotu  3. a 4. prosince 2021.

28.09.2021

Cykloturistický kurz studentů součástí IT, VS a Zdravotnictví

Týden 20.-24.9. strávili studenti sportem a aktivitami v přírodě.

17.08.2021

Cena stravného ve školní jídelně N. Jičín