Okresní finále ve volejbale dívek a hochů

Dne 6. 12. 2012 se v Novém Jičíně uskutečnilo okresní finále středních škol ve volejbale. Turnaje dívek se zúčastnilo 5 družstev a hrálo se systémem každý s každým. Děvčata naší školy zdolala postupně soupeřky ze SŠTZ Nový Jičín, SPgŠ a SZŠ Odry, GMK Bílovec a neztratila v těchto bojích ani set. V posledním zápase se ale děvčata utkala s favorizovaným Gymnáziem a Střední odbornou školou Nový Jičín. První set byl bohužel v režii gymnazistek, které set zakončily za stavu 25:17, ale ve druhém setu již naše děvčata tolik nechybovala, více bojovala a kladla soupeřkám větší odpor. Zejména pak cestu k vítězství gymnazistkám zkomplikovala svým podáním kapitánka Eliška Jurasová, která stáhla po šesti výborných servisech stav utkání na 21:22. Úplný závěr setu se však nakonec lépe vydařil G a SOŠ a tak po těsném vítězství 25:23 postupují do krajského finále.

Turnaje chlapců se zúčastnila pouze 3 družstva. Chlapci naší školy nezaváhali ani v jednom setu, soupeře z GMK Bílovec a SŠTZ Nový Jičín bez větších obtíží porazili a tak zaslouženě postupují dále do krajského finále, které se uskuteční 14. 2. 2013 v Opavě.

Chlapcům i dívkám děkujeme za reprezentaci školy a skvělé výkony na hřišti. Zvláštní poděkování pak patří Elišce Jurasové, která předchozí 4 roky vzorně reprezentovala naší školu snad ve všech sportovních odvětvích a na tomto turnaji odehrála v barvách Mendelovy střední školy poslední zápas.

Družstvo dívek: Eliška Jurasová (kapitánka), Markéta Horáková, Zuzana Vrbová, Nikola Strojilová, Nela Derková, Kristýna Chaloupková, Veronika Číhalová, Alena Škrobáková, Denisa Hošová, Kristýna Petrášová, Dita Larišová

Družstvo hochů: Petr Holiš (kapitán), Tomáš Kramoliš, Michal Zapletal, Kryštof Himmer, Martin Ťuka, Michal Kotešovec, Dominik Procházka, Jan Majer, Marek Schmidt

Přijímací řízení Mendelova sš

30.01.2023

Soutěž Office 2023 pro ZŠ

Dne 26. 1. 2023 jsme uspořádali 2. ročník regionální soutěže v IT dovednostech s názvem OFFICE 2023.

06.01.2023

Den otevřených dveří - 18.1.2023

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 18.1.2023 od 13:00 do 17:00.

03.01.2023

Konverzační soutěž z ruského jazyka

20. 12. 2022 proběhla na součásti VS a IT a součásti zdravotnictví konverzační soutěž z ruského jazyka.

07.12.2022

Charita Sára dětem

Studenti a učitelé vybírali peníze na onkologicky nemocné děti.

03.12.2022

Office 2022

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 uspořádala naše škola 15. ročník regionální soutěže Office 2022.