Páté místo v republice pro Mendelovu střední školu

Ve dnech 24. – 25. 3. se v Liberci konalo celorepublikové finále středních škol ve volejbale.
Chlapci z naší školy se sem probojovali přes okresní, krajské a oblastní kvalifikační kolo a utkali se tak s pěti nejlepšími středoškolskými volejbalovými družstvy v republice. Tato družstva doplnilo jako šesté družstvo pořadatele turnaje.
Naši chlapci se první den utkali ve skupině se středoškoláky z Gymnázia Liberec a ze Střední průmyslové školy stavební Liberec. Obě utkání byla velmi vyrovnaná a tak musel vždy rozhodnout až třetí zkrácený set. Bohužel ani jeden tiebreak naši chlapci nevyhráli a obsadili tak v základní skupině třetí místo. Druhý den pak bojovali o umístění s Gymnáziem Ústavní Praha. Tento zápas se chlapcům vydařil, vyhráli 2:0 a na turnaji obsadili tedy konečné páté místo.

Složení družstva: Jan Majer, Ondřej Rýc, Tomáš Koptík, Jakub Pomkla, Dominik Vymětalík, Dominik Richter, Marek Schmidt.

Chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy na celorepublikové úrovni.

Celkové pořadí družstev:
1. Gymnázium dr. Polesného - Znojmo
2. Gymnázium Česká - České Budějovice
3. Gymnázium a SOŠP – Liberec
4. SPŠS – Liberec
5. Mendelova střední škola – Nový Jičín
6. Gymnázium Ústavní – Praha

Ivana Marková

16.09.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost

Dne 2.října 2020 se uskuteční odborná konference k 70. výročí založení zdravotnické školy na téma "Nové vize zdraví pro současnost"

31.08.2020

Zahájení školního roku - ekonomická součást

Informace pro žáky a rodiče.

25.08.2020

Informační schůzka pro rodiče žáků 1. ročníků

Vážení rodiče žáků 1. ročníků, zveme Vás na informační schůzky, které se konají pro obory: zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum - 31.8. v 15,30 v aule na Divadelní 4 informační technologie a veřejnosprávní činnost -  31.8. v 16:00 v aule na Divadelní 4 obchodní akademie a ekonomické lyceum -  3.9. v 15,30 v budově Dukelská 350, Šenov u NJ

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

02.10.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost