Páté místo v republice pro Mendelovu střední školu

Ve dnech 24. – 25. 3. se v Liberci konalo celorepublikové finále středních škol ve volejbale.
Chlapci z naší školy se sem probojovali přes okresní, krajské a oblastní kvalifikační kolo a utkali se tak s pěti nejlepšími středoškolskými volejbalovými družstvy v republice. Tato družstva doplnilo jako šesté družstvo pořadatele turnaje.
Naši chlapci se první den utkali ve skupině se středoškoláky z Gymnázia Liberec a ze Střední průmyslové školy stavební Liberec. Obě utkání byla velmi vyrovnaná a tak musel vždy rozhodnout až třetí zkrácený set. Bohužel ani jeden tiebreak naši chlapci nevyhráli a obsadili tak v základní skupině třetí místo. Druhý den pak bojovali o umístění s Gymnáziem Ústavní Praha. Tento zápas se chlapcům vydařil, vyhráli 2:0 a na turnaji obsadili tedy konečné páté místo.

Složení družstva: Jan Majer, Ondřej Rýc, Tomáš Koptík, Jakub Pomkla, Dominik Vymětalík, Dominik Richter, Marek Schmidt.

Chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy na celorepublikové úrovni.

Celkové pořadí družstev:
1. Gymnázium dr. Polesného - Znojmo
2. Gymnázium Česká - České Budějovice
3. Gymnázium a SOŠP – Liberec
4. SPŠS – Liberec
5. Mendelova střední škola – Nový Jičín
6. Gymnázium Ústavní – Praha

Ivana Marková

18.11.2020

6000 Meetů od zahájení distanční výuky

K 17. listopadu bylo na naší škole od zahájení distanční výuky vytvořeno přesně 6000 Google Meets.

18.11.2020

Setkání s velvyslancem

Žáci naší školy pohovořili online s velvyslancem USA.

29.09.2020

Třetí místo ve finále Prezentiády

Zdeňka Hýnarová a Alena Malá, studentky třetích ročníků zdravotnických oborů, vybojovaly ve finále Prezentiády skvělé třetí místo!

16.09.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost

Dne 2.října 2020 se uskuteční odborná konference k 70. výročí založení zdravotnické školy na téma "Nové vize zdraví pro současnost"