Páté místo v republice pro Mendelovu střední školu

Ve dnech 24. – 25. 3. se v Liberci konalo celorepublikové finále středních škol ve volejbale.
Chlapci z naší školy se sem probojovali přes okresní, krajské a oblastní kvalifikační kolo a utkali se tak s pěti nejlepšími středoškolskými volejbalovými družstvy v republice. Tato družstva doplnilo jako šesté družstvo pořadatele turnaje.
Naši chlapci se první den utkali ve skupině se středoškoláky z Gymnázia Liberec a ze Střední průmyslové školy stavební Liberec. Obě utkání byla velmi vyrovnaná a tak musel vždy rozhodnout až třetí zkrácený set. Bohužel ani jeden tiebreak naši chlapci nevyhráli a obsadili tak v základní skupině třetí místo. Druhý den pak bojovali o umístění s Gymnáziem Ústavní Praha. Tento zápas se chlapcům vydařil, vyhráli 2:0 a na turnaji obsadili tedy konečné páté místo.

Složení družstva: Jan Majer, Ondřej Rýc, Tomáš Koptík, Jakub Pomkla, Dominik Vymětalík, Dominik Richter, Marek Schmidt.

Chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy na celorepublikové úrovni.

Celkové pořadí družstev:
1. Gymnázium dr. Polesného - Znojmo
2. Gymnázium Česká - České Budějovice
3. Gymnázium a SOŠP – Liberec
4. SPŠS – Liberec
5. Mendelova střední škola – Nový Jičín
6. Gymnázium Ústavní – Praha

Ivana Marková

29.06.2022

Johan Gregor Mendel – mezitřídní soutěž

09.06.2022

Český den proti rakovině 2022

Ve středu 11. 5. 2022 se naše škola po dvouleté pauze zapojila do celonárodní veřejné sbírky  Český den proti rakovině.

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

04.03.2022

Rakouská učitelka na Mendelově střední škole

21. 2. až 4. 3. 2022 působila na naší škole kolegyně z Rakouska.

17.02.2022

Celoškolní konverzační soutěž v AJ

Dne 15. 2. 2022 proběhlo celoškolní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.