Šestihodinovka v lezení

V sobotu 17. 12. 2011 proběhla na lezecké stěně Mendelovy střední školy v Novém Jičíně již tradiční akce – "Novojičínská vánoční šestihodinovka". Jak již název napovídá, jedná se o šestihodinový maratón v lezení. Soutěží tříčlenné týmy, ve kterých se závodníci průběžně střídají v lezení a jištění.

Letošního třetího ročníku se zúčastnilo pět družstev dospělých lezců a jeden pětičlenný tým studentů zdravotnické sekce Mendelovy střední školy. Sčítaly se vylezené metry a hodnotilo se nejlepší družstvo, dále tři nejúspěšnější lezci v kategoriích muži, ženy a "mládež".

Celkový součet letos nalezených metrů činil 17 445 m, což je pro lepší představu výška hory, která je téměř dvakrát vyšší než Mount Everest. Nejlepším týmem se stal tým s názvem Tři EM ve složení – Marek Novotný, Ondřej Melnar a Michaela Mrklovská, který společně vylezl 4 162,5 metrů. Nejlepším mužem byl Marek Novotný s 2 287,5 metry, nejlepší ženou Jana Holišová s 540 metry a nejlepším mladým lezcem Dominik Petrželka s 450 metry. Kromě vítězů si hodnotné ceny odnesli všichni účastníci.

Celý den se nesl v příjemné předvánoční atmosféře, kterou umocňoval "horolezecky" ozdobený vánoční stromeček.

Na přípravě velmi povedené akce se organizačně podíleli Mgr. Jaromír Dobiáš, Mgr. Sylva Eslerová , Mgr. Ivana Marková a Mgr. Zdeněk Lédr.

Veliký dík patří také sponzorům, kterými byli: Lanex Bolatice; Triop; Mendelova střední škola, Nový Jičín, p. o.; Knihkupectví Fiala a pan Miloš Palacký.

Věříme, že se akce všem líbila a že se uvidíme příští rok. Těšíme se a "Hore zdar".

17.09.2019

Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně 2019

Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně.

16.07.2019

Mládež kraji

Možnost pro mládež Nového Jičína získat peníze na projekt (do 31.08.2019!)

25.06.2019

Daruj krev, daruješ život - červen 2019

Dne 17. 6. 2019 se již posedmnácté vydali studenti a učitelé do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě darovat drahocenné tekutiny.

16.06.2019

AIDS

Beseda proběhla na součástech Zdravotnictví, IT a VS.

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.