Šestihodinovka v lezení

V sobotu 17. 12. 2011 proběhla na lezecké stěně Mendelovy střední školy v Novém Jičíně již tradiční akce – "Novojičínská vánoční šestihodinovka". Jak již název napovídá, jedná se o šestihodinový maratón v lezení. Soutěží tříčlenné týmy, ve kterých se závodníci průběžně střídají v lezení a jištění.

Letošního třetího ročníku se zúčastnilo pět družstev dospělých lezců a jeden pětičlenný tým studentů zdravotnické sekce Mendelovy střední školy. Sčítaly se vylezené metry a hodnotilo se nejlepší družstvo, dále tři nejúspěšnější lezci v kategoriích muži, ženy a "mládež".

Celkový součet letos nalezených metrů činil 17 445 m, což je pro lepší představu výška hory, která je téměř dvakrát vyšší než Mount Everest. Nejlepším týmem se stal tým s názvem Tři EM ve složení – Marek Novotný, Ondřej Melnar a Michaela Mrklovská, který společně vylezl 4 162,5 metrů. Nejlepším mužem byl Marek Novotný s 2 287,5 metry, nejlepší ženou Jana Holišová s 540 metry a nejlepším mladým lezcem Dominik Petrželka s 450 metry. Kromě vítězů si hodnotné ceny odnesli všichni účastníci.

Celý den se nesl v příjemné předvánoční atmosféře, kterou umocňoval "horolezecky" ozdobený vánoční stromeček.

Na přípravě velmi povedené akce se organizačně podíleli Mgr. Jaromír Dobiáš, Mgr. Sylva Eslerová , Mgr. Ivana Marková a Mgr. Zdeněk Lédr.

Veliký dík patří také sponzorům, kterými byli: Lanex Bolatice; Triop; Mendelova střední škola, Nový Jičín, p. o.; Knihkupectví Fiala a pan Miloš Palacký.

Věříme, že se akce všem líbila a že se uvidíme příští rok. Těšíme se a "Hore zdar".

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

03.03.2020