24 hodin s handicapem

Žáci 4. ročníků prožívají po dobu 24 hodin roli těžce nemocných lidí upoutaných na nemocniční lůžko nebo zastávají roli ošetřujícího personálu. Vše se odehrává v odborných laboratořích školy prožitkovou formou. Žáci si na vlastním těle a vlastní psychice vyzkouší nemohoucnost, nemožnost komunikace nebo nemožnost využití všech smyslů (nevidí, neslyší, jsou nesoběstační atd.) Seznamují se navzájem s problematikou profesionálního přístupu k nemocným lidem.

V průběhu projektu jsou přítomni odborní vyučující, kteří zajišťují zároveň výuku formou odborných workshopů na téma canisterapie, rehabilitační ošetřovatelství, aromaterapie, arteterapie, dietologie aj.

žačky oboru zdravotnický asistent nad lůžkem pacienta

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.

10.05.2019

"Nehodou to začíná."

Žáci součásti IT+VS a Zdravotnictví se zúčastnili preventivního programu.

Zájezd do Wachau

Studenti součástí IT-VS a Zdravotnictví navštívili 30.4. údolí Wachau v Rakousku.

28.03.2019

Celoškolní matematická soutěž...

...proběhla 20.2.

Turnaj ve Scrabble a úspěch v oblastním kole