Akce pro návštěvníky školy a veřejnost při Dni otevřených dveří

V rámci Dne otevřených dveří jsou pro návštěvníky školy a veřejnost připraveny 2 akce.

1. Den zdraví

Všichni zájemci jsou zváni do auly, kde jim studenti v rámci preventivního programu:

• změří krevní tlak a puls,
  • zjistí hladinu cukru v krvi, tuku v těle,
  • podají informace o rizikových faktorech zdraví,
  • předvedou a vysvětlí správnou péči o dolní končetiny (prevence onemocnění dolních končetin, dozvíte se i to, jak se chovat při onemocnění křečovými žilami),
  • nabídnou kosmetickou poradnu s možností nákupu kosmetiky, s ukázkou správné péče o pleť a líčení,
  • seznámí Vás se zásadami zdravé výživy, které se vyučují v předmětu Dietologie - studenti připraví ochutnávku zdravé výživy,
  • představí práci v arteterapeutické dílně s možností zakoupení drobných dárků.

2. Den s handicapem

V odborných laboratořích ošetřovatelství prožívají studenti 4. ročníků celý den jako ležící pacienti s vážnými diagnózami - všechny výkony a ošetřování probíhá bez možnosti opustit lůžko.

Při této akci probíhají ještě odborné workshopy:

• canisterapie (léčba pomocí psů),
  • rehabilitační ošetřovatelství,
  • znakový jazyk,
  • aromaterapie,
  • v odborných učebnách a laboratořích lze vyzkoušet některé ošetřovatelské výkony - např. měření krevního tlaku, příprava injekcí, infuzí, apod.

Těšíme se na setkání s Vámi.

29.06.2022

Johan Gregor Mendel – mezitřídní soutěž

09.06.2022

Český den proti rakovině 2022

Ve středu 11. 5. 2022 se naše škola po dvouleté pauze zapojila do celonárodní veřejné sbírky  Český den proti rakovině.

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

04.03.2022

Rakouská učitelka na Mendelově střední škole

21. 2. až 4. 3. 2022 působila na naší škole kolegyně z Rakouska.

17.02.2022

Celoškolní konverzační soutěž v AJ

Dne 15. 2. 2022 proběhlo celoškolní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.