Akce pro návštěvníky školy a veřejnost při Dni otevřených dveří

V rámci Dne otevřených dveří jsou pro návštěvníky školy a veřejnost připraveny 2 akce.

1. Den zdraví

Všichni zájemci jsou zváni do auly, kde jim studenti v rámci preventivního programu:

• změří krevní tlak a puls,
  • zjistí hladinu cukru v krvi, tuku v těle,
  • podají informace o rizikových faktorech zdraví,
  • předvedou a vysvětlí správnou péči o dolní končetiny (prevence onemocnění dolních končetin, dozvíte se i to, jak se chovat při onemocnění křečovými žilami),
  • nabídnou kosmetickou poradnu s možností nákupu kosmetiky, s ukázkou správné péče o pleť a líčení,
  • seznámí Vás se zásadami zdravé výživy, které se vyučují v předmětu Dietologie - studenti připraví ochutnávku zdravé výživy,
  • představí práci v arteterapeutické dílně s možností zakoupení drobných dárků.

2. Den s handicapem

V odborných laboratořích ošetřovatelství prožívají studenti 4. ročníků celý den jako ležící pacienti s vážnými diagnózami - všechny výkony a ošetřování probíhá bez možnosti opustit lůžko.

Při této akci probíhají ještě odborné workshopy:

• canisterapie (léčba pomocí psů),
  • rehabilitační ošetřovatelství,
  • znakový jazyk,
  • aromaterapie,
  • v odborných učebnách a laboratořích lze vyzkoušet některé ošetřovatelské výkony - např. měření krevního tlaku, příprava injekcí, infuzí, apod.

Těšíme se na setkání s Vámi.

17.10.2018

Šenovský datel 2018

Ve dnech 4. a 5. října 2018 proběhla na naší škole republiková soutěž 2. ročníků ve zpracování textů na PC „Šenovský datel“.

16.10.2018

Dobrodružství s Erasmem

12. 10. jsme představili novojičínské veřejnosti program Erasmus+

25.09.2018

Adaptační kurzy 1. ročníků...

...proběhly v 1. týdnu září.

24.09.2018

IT pro všechny od 9 do 99 let - 13.10.2018

Vidíš svoji budoucnost v IT nebo jsi IT nadšenec? Na akci IT pro všechny 2018 najdeš pořádnou dávku inspirace - naučíš se základy programování, rozpohybuješ Lego robota, seznámíš se z novinkami od Googlu,  vytiskneš si něco na 3D tiskárně nebo se dozvíš něco zajímavého na dalších workshopech.

23. – 24.11.2018

Den otevřených dveří na součástech IT a veřejnosprávní a zdravotnictví

Srdečně zveme na Dny otevřených dveří, které se uskuteční v pátek 23. 11. 2018 v době od 12:00 - 17:00 a v sobotu 24. 11. 2016 v době od 9:00 - 12:30 na součástech IT a veřejnosprávní a zdravotnictví.

celý kalendář

Jsme Fakultní školou