Anatomické muzeum v Brně

Studenti prvního a druhého ročníku oboru Zdravotnické lyceum absolvovali již tradiční exkurzi do Anatomického muzea v Brně-Bohunicích.

Tato akce je obohacením výuky předmětu Biologie člověka. Studenti si během návštěvy muzea prohlídnou velké množství zajímavých anatomických preparátů, které jsou v prosklených vitrínách rozděleny podle základních orgánových systémů. Většina preparátů je zpracována z lidských těl.

Pro studenty je tato exkurze velmi zajímavá a poučná, protože jejich znalosti z biologie člověka byly do té doby doplňovány pouze obrazovým materiálem a umělými modely orgánů. Návštěva muzea je pro ně také další inspirací ke studiu zdravotnických předmětů.

Bližší informace a fotogalerii muzea najdete zde:

Autor: MUDr. Kateřina Kubínová

2. kolo přijímacího řízení 2019

Vyhlašujeme  2. kolo přijímacího řízení

10.05.2019

"Nehodou to začíná."

Žáci součásti IT+VS a Zdravotnictví se zúčastnili preventivního programu.

Zájezd do Wachau

Studenti součástí IT-VS a Zdravotnictví navštívili 30.4. údolí Wachau v Rakousku.

28.03.2019

Celoškolní matematická soutěž...

...proběhla 20.2.

Turnaj ve Scrabble a úspěch v oblastním kole