Anatomické muzeum v Brně

Studenti prvního a druhého ročníku oboru Zdravotnické lyceum absolvovali již tradiční exkurzi do Anatomického muzea v Brně-Bohunicích.

Tato akce je obohacením výuky předmětu Biologie člověka. Studenti si během návštěvy muzea prohlídnou velké množství zajímavých anatomických preparátů, které jsou v prosklených vitrínách rozděleny podle základních orgánových systémů. Většina preparátů je zpracována z lidských těl.

Pro studenty je tato exkurze velmi zajímavá a poučná, protože jejich znalosti z biologie člověka byly do té doby doplňovány pouze obrazovým materiálem a umělými modely orgánů. Návštěva muzea je pro ně také další inspirací ke studiu zdravotnických předmětů.

Bližší informace a fotogalerii muzea najdete zde:

Autor: MUDr. Kateřina Kubínová

18.11.2020

6000 Meetů od zahájení distanční výuky

K 17. listopadu bylo na naší škole od zahájení distanční výuky vytvořeno přesně 6000 Google Meets.

18.11.2020

Setkání s velvyslancem

Žáci naší školy pohovořili online s velvyslancem USA.

29.09.2020

Třetí místo ve finále Prezentiády

Zdeňka Hýnarová a Alena Malá, studentky třetích ročníků zdravotnických oborů, vybojovaly ve finále Prezentiády skvělé třetí místo!

16.09.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost

Dne 2.října 2020 se uskuteční odborná konference k 70. výročí založení zdravotnické školy na téma "Nové vize zdraví pro současnost"