Charitativní aktivity a humanitární akce

Srdíčkový den

Jedná se o charitativní sbírku určenou pro pomoc kriticky nemocným dětem, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů, hendikepovaným a opuštěným dětem. Naším mottem je: ,,Proměnit dětské slzy v úsměv". Pomoci můžete zakoupením krásných magnetek s novými motivy roztomilých zvířátek a logem usměvavého sluníčka. Již zakoupením jedné magnetky v hodnotě 25 korun pomůžete k pořízení špičkových zdravotnických přístrojů pro dětská oddělní nemocnic, přispějete k nákupu invalidních vozíčků a rehabilitačních pomůcek pro handicapované děti, popř. uděláte radost opuštěným dětem v dětských domovech. Srdíčkový den mohl být opětovně zorganizován díky široké podpoře vedení, profesorů, učitelů, žáků a studentů středních a základních škol, kterých si občanské sdružení Život dětem velmi váží. Mezi vyjmenované patří také naše škola, která se každým rokem zapojuje do této celorepublikové sbírky, a to vždy v září a v prosinci.

http://www.zivotdetem.cz/

Červená stužka

Projekt Červená stužka byl zahájen v roce 1991 zásluhou Visual AIDS, charitativní skupiny umělců se sídlem v New Yorku, která se snaží respektovat, uznávat a chovat v úctě přátele a kolegy, jež umírají nebo zemřeli na AIDS. Červená stužka je mezinárodním symbolem informovanosti o problematice HIV a AIDS, což vysvětluje i její začlenění do loga asociace UNAIDS a dalších organizací pracujících v problematice HIV/AIDS."Červená stužka" je v jiných zemích běžně k vidění na klopách kabátů nebo na jiných částech oděvů, jako symbol solidarity s lidmi infikovanými HIV a s lidmi AIDS nemocnými a jako symbol boje proti AIDS.

Zájem a účast: Červenou stužku nosí stále více lidí na celém světě, aby tak demonstrovali svůj zájem o problematiku HIV/AIDS - svou účast s těmi, kteří žijí s HIV, kteří jsou nemocní, kteří již této chorobě podlehli, a také se všemi, kdo se starají a pečují o ty, kteří to potřebují.

Naděje: Červená stužka má být symbolem naděje - naděje, že se objeví účinná vakcína a způsob léčby, který zastaví utrpení, a že se zlepší životní podmínky lidí HIV pozitivních.

Podpora: Červená stužka nabízí symbolickou podporu lidem žijícím s HIV, pracovníkům v oblasti osvěty a lékařského výzkumu a také těm, které tato choroba postihla ztrátou přátel, rodinných příslušníků a blízkých.
Červená stužka sama o sobě nestačí, je užitečným symbolem pouze tehdy, je-li spojena se slovy a činy, prostřednictvím, kterých se teprve může něco doopravdy změnit.

Sbírka se tradičně koná v prosinci, tento školní se rok se zapojila třída 3. A.

http://www.aids-pomoc.cz/info_stuzka.htm

Píšťalka

Jedná se o celorepublikovou veřejnou sbírku, kterou může podpořit každý. Jde nám především o to, aby ti, kteří byli zdraví, ale nešťastnou náhodou - při autonehodě, při sportu, ale také špatným lékařským zákrokem - o své zdraví přišli, měli možnost přiblížit se běžnému životu, aby zase mohli navštěvovat školu, vzdělávat se a třeba také najít práci, prostě, aby se v co největší míře vrátili k tomu, co dělali předtím, když měli pocit, že jim se nemůže nic stát. V rámci sbírky si můžete koupit hezkou dřevěnou píšťalku za 25 Kč nebo záložku do knížky s obrázky pejsků a kočiček rovněž za 25 Kč. Výtěžek ze sbírky je určen na nákup potřebného vybavení pro děti a mladé lidi se získaným handicapem.

V březnu roku 2011studenti a studentky 3. ročníku zdravotnického lycea v rámci sbírky shromáždili částku 6.109,- Kč, kterou jsme zaslali na konto občanského sdružení.

http://www.ospistalka.cz/verejne-sbirky.htm

Světluška

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla.

Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě - bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů.

http://svetluska.centrum.cz/pomoc.phtml

Bílá pastelka

Mezinárodní Den bílé hole byl ustaven na 15. října v roce 1964 New Yorku na zasedání "Světové rady pro blaho slepců". Hlavním důvodem byla potřeba upozornit na problémy zrakově postižených. V roce 2000 jsme tento významný den zvolili pro konání celonárodní sbírky ve prospěch našich výukových programů pro nevidomé. Bílá pastelka byla zvolena jako symbol neviditelného světa nevidomých i bílé slepecké hole, která je nejjednodušší, ale nejúčinnější pomůckou nevidomého člověka pro nejpotřebnější činnost v životě - pro pohyb po tomto světě. Veřejná sbírka Bílá pastelka je osvědčená Magistrátem hl. m. Prahy pro území celé České republiky. Tato akce je vždy provázena ukázkami netradičních pomůcek pro obyčejné lidi , které jsou pro život lidí s postižením zraku nevyhnutelné.

Účel sbírky: shromažďovat finanční prostředky na výukové programy pro lidi, kteří se učí zvládat samostatnou chůzi s bílou holí a žít v podmínkách ztráty či vážného poškození zraku.

http://www.bilapastelka.cz/

Poděkování za naši pomoc

nahoru ^

Sociální sítě

     

Novinky

13.12.2023

Office 2023

Ve čtvrtek 12. prosince 2023 uspořádala Mendelova střední škola 16. ročník regionální soutěže Office 2023.

22.11.2023

Oznámení o stávce

V pondělí dne 27. listopadu 2023 se zaměstnanci naší školy připojují k výstražné stávce, kterou vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků školství. Na naší škole se do stávky zapojují všichni pedagogičtí pracovníci, z tohoto důvodu vyhlašuji na 27. 11. 2023 ředitelské volno. Děkuji za pochopení. Ing. Lucie Haitlová, MBA, ředitelka školy

22.11.2023

Příběhy bezpráví 2023

Promítnutím nového dokumentárního filmu 1989: Chceme dýchat a besedou se dvěma frýdecko-místeckými signatáři Charty 77, trampy a členy undergroundové komunity, pány Zdeňkem Matuszkem a Jiřím Sachrem, jsme se zapojili do letošního ročníku Příběhů bezpráví, jejž každoročně nabízí českým školám společnost Člověk v tísni.

13.10.2023

Školní fórum 2023

Dne 12. 10. 2023 proběhlo ve škole již podruhé Školní fórum. Akce byla součástí aktivit města Nový Jičín, které je zapojeno do tzv. Národní sítě zdravých měst. Vybraní studenti všech oborů měli možnost vyslovit své požadavky na pozitivní změny ve škole a také ve městě.

05.10.2023

Erasmus Days 2023

Zveme Vás v pátek 13. 10. na Masarykovo náměstí v Novém Jičíně, kde od 9:00 do 14:00 představíme své zkušenosti a zážitky z mezinárodních projektů Erasmus+. Připravili jsme zábavné hry a soutěže. Navíc v prostorách Mendelovy střední školy (na ulici Divadelní 4), budou probíhat 2 zajímavé akce, na nichž uvítáme žáky i učitele základních a středních škol. Půjde o: studentské prezentace z květnových odborných stáží v 5 zemích EU IT workshop, vedený profesionály z praxe, na němž si zájemci vyzkouší, jak probíhá sběr dat na průmyslové lince Začátky obou aktivit budou v 8:30, 10:30, 12:30.

více novinek

Telefonní seznam

PříjmeníJménoTelefon
celý seznam