Charitativní sbírky

V polovině května se zúčastnila třída 2. B tradiční celostátní sbírky Květinový den. Akce je organizována Ligou proti rakovině a letos byla tematicky zaměřena na prevenci a léčbu rakoviny ledvin. Studenti v rámci sbírky prodávali žluté květy v hodnotě 20,- Kč. Podařilo se jim prodat všechny kytičky a vybrat rekordní částku 11.251,- Kč. Proto děkujeme všem studentům 2. B za nadšení, ochotu a vstřícnost.
Ve spolupráci se střediskem volného času FOCUS se studenti 3. A zúčastnili 12. září 2012 celorepublikové charitativní sbírky Světluška. Na pomoc nevidomým a zrakově postiženým lidem vybrali přes 15.000 Kč.
Další sbírka proběhla 18. září 2012. Třída 2. B vybrala během Srdíčkového dne částku, kterou odeslali občanskému sdružení Život dětem. Výtěžek je určen na pomoc vážně nemocným dětem, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů, a to na hrazení příspěvků na pořízení invalidních vozíčků, rehabilitačních a kompenzačních pomůcek – zdravotních kočárků, chodítek, polohovacích zařízení, dále např. na úhradu obvazového materiálu, speciální výživy apod.
Autor: Mgr. Lenka Solanská

Akce Bílá pastelka studentů oboru Zdravotnický asistent
Dne 17. října 2012 se studenti 2. B oboru Zdravotnický asistent zúčastnili sbírky Bílá pastelka, která je určena pro osoby se zbytky zraku a nevidomé. Výtěžek je věnován na pořízení kompenzačních pomůcek pro takto handicapované klienty a pro výcvik asistenčních psů.

Autor: Mgr. et Mgr. Miroslava Hermanová

16.07.2019

Mládež kraji

Možnost pro mládež Nového Jičína získat peníze na projekt (do 31.08.2019!)

25.06.2019

Daruj krev, daruješ život - červen 2019

Dne 17. 6. 2019 se již posedmnácté vydali studenti a učitelé do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě darovat drahocenné tekutiny.

16.06.2019

AIDS

Beseda proběhla na součástech Zdravotnictví, IT a VS.

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.

10.05.2019

"Nehodou to začíná."

Žáci součásti IT+VS a Zdravotnictví se zúčastnili preventivního programu.