Den s profesionály 2015

Dne 24. 6. 2015 proběhl na zdravotnické součásti již 6. ročník akce s názvem

Den s profesionály.

V tento den studentům 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum a zdravotnický asistent přednášeli ve více než hodinových blocích odborníci z praxe. V letošním školním roce přijali naše pozvání zástupci Městské policie z Nového Jičína Mgr. Ilona Majorošová a Bc. Jindřich Beneš, oba hovořili na téma zneužívání, týrání osob různých věkových skupin, zmínili se i o ožehavém tématu, kterým je kybešikana. Dalším odborníkem byl pan Martin Knápek, DiS., který pracuje jako záchranář a zároveň na oddělení ARO. Pan Knápek přiblížil našim studentům nelehkou, ale záslužnou práci záchranáře v terénu, seznámil je s nejnovějšími trendy v poskytování první pomoci u klientů, kteří jsou v ohrožení života. Studenti ohodnotili celou akci jako přínosnou, neboť se dozvěděli mnoho zajímavých a užitečných informací, které je obohatí nejen v osobním životě, ale pomohou jim i při rozhodování ve výběru povolání.

Autor: Mgr. et Mgr. Miroslava Hermanová

16.07.2019

Mládež kraji

Možnost pro mládež Nového Jičína získat peníze na projekt (do 31.08.2019!)

25.06.2019

Daruj krev, daruješ život - červen 2019

Dne 17. 6. 2019 se již posedmnácté vydali studenti a učitelé do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě darovat drahocenné tekutiny.

16.06.2019

AIDS

Beseda proběhla na součástech Zdravotnictví, IT a VS.

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.

10.05.2019

"Nehodou to začíná."

Žáci součásti IT+VS a Zdravotnictví se zúčastnili preventivního programu.