Den s profesionály

Dne 28. 2. 2012 proběhl na zdravotnické sekci již 4. ročník akce

Den s profesionály,

který byl určen pro studenty 3. ročníků oboru zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum. Studentům v hodinových blocích přednášeli zdravotníci-profesionálové, kteří jim přiblížili svou profesi a práci, které se již několik let věnují.

Přivítali jsme záchranáře z Ostravské záchranné služby Mgr. Radima Holka, Bc. Jana Kela a Bc. Radima Hružíka, kteří nám na resuscitačním modelu předváděli činnosti související se záchranou lidského života. Rovněž se s námi podělili o své vědomosti a praktické dovednosti ze své profesní oblasti.

Další přednášející byla odborná vyučující Mgr. Sylva Eslerová, která se svými pejsky Aurou a Čitou názorně předváděla canisterapii, kterou již několik let uplatňuje v zařízeních pro seniory a handicapované.

Cílem aktivity je podchytit profesionální zájem a podtrhnout skutečnost, že absolventi zdravotnické školy jsou užiteční v nejrůznějších oblastech zdravotnictví, pokud se neustále vzdělávají a jsou profesionály.

Autor : Hermanová Miroslava

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

03.03.2020