Den s profesionály

Dne 28. 2. 2012 proběhl na zdravotnické sekci již 4. ročník akce

Den s profesionály,

který byl určen pro studenty 3. ročníků oboru zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum. Studentům v hodinových blocích přednášeli zdravotníci-profesionálové, kteří jim přiblížili svou profesi a práci, které se již několik let věnují.

Přivítali jsme záchranáře z Ostravské záchranné služby Mgr. Radima Holka, Bc. Jana Kela a Bc. Radima Hružíka, kteří nám na resuscitačním modelu předváděli činnosti související se záchranou lidského života. Rovněž se s námi podělili o své vědomosti a praktické dovednosti ze své profesní oblasti.

Další přednášející byla odborná vyučující Mgr. Sylva Eslerová, která se svými pejsky Aurou a Čitou názorně předváděla canisterapii, kterou již několik let uplatňuje v zařízeních pro seniory a handicapované.

Cílem aktivity je podchytit profesionální zájem a podtrhnout skutečnost, že absolventi zdravotnické školy jsou užiteční v nejrůznějších oblastech zdravotnictví, pokud se neustále vzdělávají a jsou profesionály.

Autor : Hermanová Miroslava

2. kolo přijímacího řízení 2019

Vyhlašujeme  2. kolo přijímacího řízení

10.05.2019

"Nehodou to začíná."

Žáci součásti IT+VS a Zdravotnictví se zúčastnili preventivního programu.

Zájezd do Wachau

Studenti součástí IT-VS a Zdravotnictví navštívili 30.4. údolí Wachau v Rakousku.

28.03.2019

Celoškolní matematická soutěž...

...proběhla 20.2.

Turnaj ve Scrabble a úspěch v oblastním kole