Exkurze do lékárny - součást zdravotnictví

V úterý 5. ledna 2016 se naše třída ZA2 zúčastnila - v rámci předmětu Ošetřovatelství - exkurze do lékárny U Bílého Anděla v Novém Jičíně. Exkurze trvala necelou hodinu, a tak nám nahradila jednu hodinu ošetřovatelství.

Byli jsme rozděleni do 2 skupin. Jako první šla zkoumat lékárnu naše skupina s paní učitelkou M. Pěchovou. Uvítal nás vedoucí lékárník pan doktor Rovan, který nás po celou dobu naší prohlídky provázel. Po přezutí jsme se přesunuli do první části, kde nám nejdříve pověděl o historii budovy. Dozvěděli jsme se například, že je to nejstarší lékárna v Novém Jičíně. Ukázal nám taky zajímavé historické předměty a pomůcky, které se kdysi ve farmacii používaly. Také nám vysvětlil, jak se míchají různé roztoky, v čem jsou uloženy a také jich nám pár ukázal. Dále nám vysvětloval, jak to v takovém provozu probíhá, že to není jenom o prodeji léků, ale je za tím hodně práce, kterou lidé nevidí. My jsme ale měli štěstí, protože jsme se mohli podívat a dozvědět se, jak to doopravdy v lékárně probíhá.

Exkurze byla přínosná a pak lékárník byl velice milý a vstřícný. Všechno nám rád vysvětlil a my mu moc děkujeme za jeho čas. Exkurze se nám líbila a těšíme se na další!

Autorky: Balcarová, Blašková

22.08.2018

Školní jídelna - zahájení provozu

Provoz školní jídelny po rekonstrukci elektro rozvodů a vzduchotechniky.

01.08.2018

Mezinárodní soutěž ICT pro zvýšení kvality středoškolského vzdělání - poslední setkání

Ve dnech 27. – 29. července 2018 jsme navštívili naše partnery z Noweho Targu v Polsku.

27.06.2018

Good bye, Vandana!

Rodilá mluvčí z USA se vrátila domů.

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.