ISIC karty na naší škole

Mendelova střední škola vydává svým studentům mezinárodní studentský průkaz ISIC. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje studium na naší škole, ale rovněž je mezinárodně uznávaným dokladem studenta, akceptovaným ve 124 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také kartou využitelnou pro zhruba 2 600 různých slev a výhod v ČR. ISIC je i neocenitelnou pomůckou při cestování – v zahraničí bude ISIC uznán na více než sto dvaceti pěti tisících místech.

Co přináší ISIC vydaný přes naši školu?

• Je oficiálním průkazem studenta naší školy
  • Mnohými institucemi je uznáván jako plnohodnotné potvrzení o studiu
  • Školní ISIC není nutné si každý rok pořizovat znovu – vydaná karta zůstává držiteli po celou dobu studia; licence ISIC je však platná pouze od září do konce následujícího kalendářního roku (16 měsíců), po roce se následně student může rozhodnout, zda si zakoupí prodlužovací známku ISIC, kterou získá pouze ve škole.
  • Školní ISIC je levnější!
    • Prvotní pořízení karty stojí 260 Kč
    • Cena prodloužení v dalších letech je pouze 150 Kč, (ISIC v běžné distribuci stojí 300 Kč každý rok)

Co přináší ISIC?

• Platnost ve 124 zemích světa, více než 42 000 slev po celém světě
  • Speciální celoroční cestovní pojištění UNIQA od 200 Kč
  • Příspěvek na kartu ISIC ve výši až 200 Kč ročně u několika bank v ČR
  • Slevy na více než 2.600 místech v ČR:
    • při nákupech, stravování a vzdělávání
    • na vstupném na festivaly, akce, do klubů
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • při cestování - letenky, autobusové a vlakové jízdenky
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
    • při ubytování v hotelech, kempech a ubytovnách
  • Je akceptován většinou dopravních podniků po celé ČR jako potvrzení o studiu
  • Více informací na www.isic.cz

Zájemci se mohou hlásit u Mgr. Žlebka na součásti ekonomika, u Ing. Galiové na součásti VS a IT a u Mgr. Šulákové na součásti zdravotnictví.

Autor: Mgr. Alžběta Šuláková

Přijímací řízení Mendelova sš

30.01.2023

Soutěž Office 2023 pro ZŠ

Dne 26. 1. 2023 jsme uspořádali 2. ročník regionální soutěže v IT dovednostech s názvem OFFICE 2023.

06.01.2023

Den otevřených dveří - 18.1.2023

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 18.1.2023 od 13:00 do 17:00.

03.01.2023

Konverzační soutěž z ruského jazyka

20. 12. 2022 proběhla na součásti VS a IT a součásti zdravotnictví konverzační soutěž z ruského jazyka.

07.12.2022

Charita Sára dětem

Studenti a učitelé vybírali peníze na onkologicky nemocné děti.

03.12.2022

Office 2022

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 uspořádala naše škola 15. ročník regionální soutěže Office 2022.