Krajská psychologická olympiáda

9. března se konala na Mendlově střední škole, součást zdravotnictví, krajská olympiáda z psychologie.

Této olympiády se zúčastnili studenti ze 4 zdravotnických škol:

• z Nového Jičína
  • Karviné
  • Opavy
  • Ostravy.

Ústředním tématem bylo:

„Jak si navzájem lépe porozumíme“.

Studenti toto téma zpracovávali písemně, a poté  s ním formou prezentace  vystoupili před odbornou porotou a ostatními přítomnými. Hodnotila se obsahová a formální stránka práce, kreativita, celkový dojem a rétorické schopnosti.

Naše studentka 3. ročníku - obor zdravotnické lyceum - Sabina Mikundová osadila krásné 2. místo se soutěžní prací „Jak si navzájem lépe porozumíme s homosexuálně orientovanými jedinci.

Blahopřejeme naší studentce.

Autor: Mgr. et Mgr. Miroslava Hermanová

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

03.03.2020