Krajská psychologická olympiáda

9. března se konala na Mendlově střední škole, součást zdravotnictví, krajská olympiáda z psychologie.

Této olympiády se zúčastnili studenti ze 4 zdravotnických škol:

• z Nového Jičína
  • Karviné
  • Opavy
  • Ostravy.

Ústředním tématem bylo:

„Jak si navzájem lépe porozumíme“.

Studenti toto téma zpracovávali písemně, a poté  s ním formou prezentace  vystoupili před odbornou porotou a ostatními přítomnými. Hodnotila se obsahová a formální stránka práce, kreativita, celkový dojem a rétorické schopnosti.

Naše studentka 3. ročníku - obor zdravotnické lyceum - Sabina Mikundová osadila krásné 2. místo se soutěžní prací „Jak si navzájem lépe porozumíme s homosexuálně orientovanými jedinci.

Blahopřejeme naší studentce.

Autor: Mgr. et Mgr. Miroslava Hermanová

29.06.2022

Johan Gregor Mendel – mezitřídní soutěž

09.06.2022

Český den proti rakovině 2022

Ve středu 11. 5. 2022 se naše škola po dvouleté pauze zapojila do celonárodní veřejné sbírky  Český den proti rakovině.

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

04.03.2022

Rakouská učitelka na Mendelově střední škole

21. 2. až 4. 3. 2022 působila na naší škole kolegyně z Rakouska.

17.02.2022

Celoškolní konverzační soutěž v AJ

Dne 15. 2. 2022 proběhlo celoškolní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.