Krajská psychologická olympiáda

9. března se konala na Mendlově střední škole, součást zdravotnictví, krajská olympiáda z psychologie.

Této olympiády se zúčastnili studenti ze 4 zdravotnických škol:

• z Nového Jičína
  • Karviné
  • Opavy
  • Ostravy.

Ústředním tématem bylo:

„Jak si navzájem lépe porozumíme“.

Studenti toto téma zpracovávali písemně, a poté  s ním formou prezentace  vystoupili před odbornou porotou a ostatními přítomnými. Hodnotila se obsahová a formální stránka práce, kreativita, celkový dojem a rétorické schopnosti.

Naše studentka 3. ročníku - obor zdravotnické lyceum - Sabina Mikundová osadila krásné 2. místo se soutěžní prací „Jak si navzájem lépe porozumíme s homosexuálně orientovanými jedinci.

Blahopřejeme naší studentce.

Autor: Mgr. et Mgr. Miroslava Hermanová

16.09.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost

Dne 2.října 2020 se uskuteční odborná konference k 70. výročí založení zdravotnické školy na téma "Nové vize zdraví pro současnost"

31.08.2020

Zahájení školního roku - ekonomická součást

Informace pro žáky a rodiče.

25.08.2020

Informační schůzka pro rodiče žáků 1. ročníků

Vážení rodiče žáků 1. ročníků, zveme Vás na informační schůzky, které se konají pro obory: zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum - 31.8. v 15,30 v aule na Divadelní 4 informační technologie a veřejnosprávní činnost -  31.8. v 16:00 v aule na Divadelní 4 obchodní akademie a ekonomické lyceum -  3.9. v 15,30 v budově Dukelská 350, Šenov u NJ

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

02.10.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost