Mezigenerační solidarita - Domácí násilí

Dne 25. 4. 2012 se studenti 2. ročníku oboru zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum zúčastnili na Městském úřadě v Novém Jičíně odborné přednášky zaměřené na mezigenerační solidaritu. Studenti měli možnost poslechnout si téma Násilí páchané na seniorech, které přednášela paní Bc. Lucie Cábová, pracovnice intervenčního centra ve Frýdku Místku. Poté vystoupil pan Mgr. Petr Gres, příslušník policie, který hovořil o týraných seniorech v domácnosti a o možných způsobech pomoci takto týraným seniorům.

K studentům promluvil i zástupce městské policie v Novém Jičíně, který nastínil práci městské policie, která se rovněž spolupodílí při řešení této otázky. Přednášky se u studentů setkaly s velmi příznivou odezvou.

Autor: Mgr. Miroslava Hermanová

28.01.2020

Den otevřených dveří 2020

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 29.1.2020 v době od 13:00 do 17:00.

17.01.2020

Okresní finále ve florbalu dívek 2020

Úspěch dívčího družstva v Odrách.

18.12.2019

Daruj krev – daruješ život - Zdravotnická součást MSŠ

Daruj krev – daruješ život -  Zdravotnická součást MSŠ V úterý 17. prosince 2019 se studenti třetích a čtvrtých ročníků vydali darovat krev do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě - Porubě.

11.12.2019

KB Challenge cup - dívky

28. listopadu se děvčata zúčastnily turnaje v Ostravě.

30.11.2019

Úspěch našich florbalistů

Tým chlapců z Mendelovy střední školy Nový Jičín ovládl okresní kolo KB Challenge