Mezigenerační solidarita - Domácí násilí

Dne 25. 4. 2012 se studenti 2. ročníku oboru zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum zúčastnili na Městském úřadě v Novém Jičíně odborné přednášky zaměřené na mezigenerační solidaritu. Studenti měli možnost poslechnout si téma Násilí páchané na seniorech, které přednášela paní Bc. Lucie Cábová, pracovnice intervenčního centra ve Frýdku Místku. Poté vystoupil pan Mgr. Petr Gres, příslušník policie, který hovořil o týraných seniorech v domácnosti a o možných způsobech pomoci takto týraným seniorům.

K studentům promluvil i zástupce městské policie v Novém Jičíně, který nastínil práci městské policie, která se rovněž spolupodílí při řešení této otázky. Přednášky se u studentů setkaly s velmi příznivou odezvou.

Autor: Mgr. Miroslava Hermanová

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

03.03.2020