Odborná exkurze na Zdravotnické záchranné službě

Dne 21. 12. 2015 jsme byli na své první exkurzi v rámci pomaturitního studia oboru zdravotnický asistent, a to na středisku Zdravotnické záchranné služby v Novém Jičíně.

Službu konající záchranářka nám podala vyčerpávajícím komentář o systému fungování záchranné služby, od příjmu oznámení přes následný výjezd, až po předání pacienta ve zdravotnickém zařízení.

Vysvětlila nám systém RLP, RZP a RV. Poté jsme si prohlédli výjezdový vůz vybavený transportní technikou, technikou monitorující základní životní funkce, viděli jsme fixační prostředky k zajištění pacienta včetně veškerých vakuových dlah. Seznámili jsme se se základními farmaky, oxygenoterapií a pomůckami k zajištění žilního vstupu.

Záchranná služba funguje v systému poskytování přednemocniční neodkladné péče, což je odlišné od klasické nemocniční péče, kterou známe z hodin odborné praxe. Exkurze na záchrance pro nás byla přínosná a podnětná. Touto cestou bychom chtěli poděkovat vrchní sestře a záchranářům, kteří nám věnovali svůj čas a poskytli nám zajímavé informace.

Pavel Moudrý, 1. ročník PS

28.01.2020

Den otevřených dveří 2020

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 29.1.2020 v době od 13:00 do 17:00.

17.01.2020

Okresní finále ve florbalu dívek 2020

Úspěch dívčího družstva v Odrách.

18.12.2019

Daruj krev – daruješ život - Zdravotnická součást MSŠ

Daruj krev – daruješ život -  Zdravotnická součást MSŠ V úterý 17. prosince 2019 se studenti třetích a čtvrtých ročníků vydali darovat krev do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě - Porubě.

11.12.2019

KB Challenge cup - dívky

28. listopadu se děvčata zúčastnily turnaje v Ostravě.

30.11.2019

Úspěch našich florbalistů

Tým chlapců z Mendelovy střední školy Nový Jičín ovládl okresní kolo KB Challenge