Odborná exkurze na Zdravotnické záchranné službě

Dne 21. 12. 2015 jsme byli na své první exkurzi v rámci pomaturitního studia oboru zdravotnický asistent, a to na středisku Zdravotnické záchranné služby v Novém Jičíně.

Službu konající záchranářka nám podala vyčerpávajícím komentář o systému fungování záchranné služby, od příjmu oznámení přes následný výjezd, až po předání pacienta ve zdravotnickém zařízení.

Vysvětlila nám systém RLP, RZP a RV. Poté jsme si prohlédli výjezdový vůz vybavený transportní technikou, technikou monitorující základní životní funkce, viděli jsme fixační prostředky k zajištění pacienta včetně veškerých vakuových dlah. Seznámili jsme se se základními farmaky, oxygenoterapií a pomůckami k zajištění žilního vstupu.

Záchranná služba funguje v systému poskytování přednemocniční neodkladné péče, což je odlišné od klasické nemocniční péče, kterou známe z hodin odborné praxe. Exkurze na záchrance pro nás byla přínosná a podnětná. Touto cestou bychom chtěli poděkovat vrchní sestře a záchranářům, kteří nám věnovali svůj čas a poskytli nám zajímavé informace.

Pavel Moudrý, 1. ročník PS

2. kolo přijímacího řízení 2019

Vyhlašujeme  2. kolo přijímacího řízení

10.05.2019

"Nehodou to začíná."

Žáci součásti IT+VS a Zdravotnictví se zúčastnili preventivního programu.

Zájezd do Wachau

Studenti součástí IT-VS a Zdravotnictví navštívili 30.4. údolí Wachau v Rakousku.

28.03.2019

Celoškolní matematická soutěž...

...proběhla 20.2.

Turnaj ve Scrabble a úspěch v oblastním kole