Odborná exkurze na Zdravotnické záchranné službě

Dne 21. 12. 2015 jsme byli na své první exkurzi v rámci pomaturitního studia oboru zdravotnický asistent, a to na středisku Zdravotnické záchranné služby v Novém Jičíně.

Službu konající záchranářka nám podala vyčerpávajícím komentář o systému fungování záchranné služby, od příjmu oznámení přes následný výjezd, až po předání pacienta ve zdravotnickém zařízení.

Vysvětlila nám systém RLP, RZP a RV. Poté jsme si prohlédli výjezdový vůz vybavený transportní technikou, technikou monitorující základní životní funkce, viděli jsme fixační prostředky k zajištění pacienta včetně veškerých vakuových dlah. Seznámili jsme se se základními farmaky, oxygenoterapií a pomůckami k zajištění žilního vstupu.

Záchranná služba funguje v systému poskytování přednemocniční neodkladné péče, což je odlišné od klasické nemocniční péče, kterou známe z hodin odborné praxe. Exkurze na záchrance pro nás byla přínosná a podnětná. Touto cestou bychom chtěli poděkovat vrchní sestře a záchranářům, kteří nám věnovali svůj čas a poskytli nám zajímavé informace.

Pavel Moudrý, 1. ročník PS

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

03.03.2020