Odborná exkurze na Zdravotnické záchranné službě

Dne 21. 12. 2015 jsme byli na své první exkurzi v rámci pomaturitního studia oboru zdravotnický asistent, a to na středisku Zdravotnické záchranné služby v Novém Jičíně.

Službu konající záchranářka nám podala vyčerpávajícím komentář o systému fungování záchranné služby, od příjmu oznámení přes následný výjezd, až po předání pacienta ve zdravotnickém zařízení.

Vysvětlila nám systém RLP, RZP a RV. Poté jsme si prohlédli výjezdový vůz vybavený transportní technikou, technikou monitorující základní životní funkce, viděli jsme fixační prostředky k zajištění pacienta včetně veškerých vakuových dlah. Seznámili jsme se se základními farmaky, oxygenoterapií a pomůckami k zajištění žilního vstupu.

Záchranná služba funguje v systému poskytování přednemocniční neodkladné péče, což je odlišné od klasické nemocniční péče, kterou známe z hodin odborné praxe. Exkurze na záchrance pro nás byla přínosná a podnětná. Touto cestou bychom chtěli poděkovat vrchní sestře a záchranářům, kteří nám věnovali svůj čas a poskytli nám zajímavé informace.

Pavel Moudrý, 1. ročník PS

22.08.2018

Školní jídelna - zahájení provozu

Provoz školní jídelny po rekonstrukci elektro rozvodů a vzduchotechniky.

01.08.2018

Mezinárodní soutěž ICT pro zvýšení kvality středoškolského vzdělání - poslední setkání

Ve dnech 27. – 29. července 2018 jsme navštívili naše partnery z Noweho Targu v Polsku.

27.06.2018

Good bye, Vandana!

Rodilá mluvčí z USA se vrátila domů.

Školní jídelna - 1. ročníky 2018/2019

informace pro žáky a zákonné zástupce

Návrat studentů ze stáží

Studenti letos vycestovali do šesti zemí.