Odborná praxe v hospici sv. Jana Neumanna v Prachaticích

V rámci šablony V/I „Praktické vyučování„ mohla šestice našich maturantů dva roky po sobě odcestovat do jihočeských Prachatic . Vybraní zdravotničtí asistenti a lyceisté si v hospici sv. Jana Neumanna v Prachaticích prověřili své pracovní, komunikační i morální kvality.

Naši studenti byli praxí v Prachaticích nadšeni.  Setkali se s profesionálním týmem zdravotnických a sociálních pracovníků a se řádovými sestrami, které v hospici pracují.

Je to profesionální tým, který našim studentům představil paliativní péči přesně tak, jak by měla probíhat ve všech zařízeních k tomuto účelu určených.

Péče o klienty probíhá v  důstojném a klidném prostředí s laskavým pochopením a empatickým doprovázením v okamžicích pro lidský život často konečných.

Pro naše studenty byla praxe v Prachaticích školou života. Snad se jim podařilo hudbou a tancem přinést pro klienty a pracovníky hospice i radostné chvilky.

Na fotografiích: hrají a zpívají Vanda Seidlová, Petra Londinová a Nikodém Janek

Tančí Lucie Kačová, o klienty pečují také Michaela Plandorová a Kristýna Volková.

Děkuji všem studentům za skvělou reprezentaci naší školy.

Fotografie jsou pořízeny se svolením zúčastněných při společenských setkáních v prostorách hospice a na terase hospice.

Mgr. Jaroslava Šrámková, garant praxe v hospici sv. Jana Neumanna v Prachaticích

Soutěž OFFICE 2018

XIII. ročník regionální soutěže OFFICE 2018

17.10.2018

Šenovský datel 2018

Ve dnech 4. a 5. října 2018 proběhla na naší škole republiková soutěž 2. ročníků ve zpracování textů na PC „Šenovský datel“.

16.10.2018

Dobrodružství s Erasmem

12. 10. jsme představili novojičínské veřejnosti program Erasmus+

25.09.2018

Adaptační kurzy 1. ročníků...

...proběhly v 1. týdnu září.

23. – 24.11.2018

Den otevřených dveří na součástech IT a veřejnosprávní a zdravotnictví

Srdečně zveme na Dny otevřených dveří, které se uskuteční v pátek 23. 11. 2018 v době od 12:00 - 17:00 a v sobotu 24. 11. 2016 v době od 9:00 - 12:30 na součástech IT a veřejnosprávní a zdravotnictví.

celý kalendář

Jsme Fakultní školou