Odborná praxe v hospici sv. Jana Neumanna v Prachaticích

V rámci šablony V/I „Praktické vyučování„ mohla šestice našich maturantů dva roky po sobě odcestovat do jihočeských Prachatic . Vybraní zdravotničtí asistenti a lyceisté si v hospici sv. Jana Neumanna v Prachaticích prověřili své pracovní, komunikační i morální kvality.

Naši studenti byli praxí v Prachaticích nadšeni.  Setkali se s profesionálním týmem zdravotnických a sociálních pracovníků a se řádovými sestrami, které v hospici pracují.

Je to profesionální tým, který našim studentům představil paliativní péči přesně tak, jak by měla probíhat ve všech zařízeních k tomuto účelu určených.

Péče o klienty probíhá v  důstojném a klidném prostředí s laskavým pochopením a empatickým doprovázením v okamžicích pro lidský život často konečných.

Pro naše studenty byla praxe v Prachaticích školou života. Snad se jim podařilo hudbou a tancem přinést pro klienty a pracovníky hospice i radostné chvilky.

Na fotografiích: hrají a zpívají Vanda Seidlová, Petra Londinová a Nikodém Janek

Tančí Lucie Kačová, o klienty pečují také Michaela Plandorová a Kristýna Volková.

Děkuji všem studentům za skvělou reprezentaci naší školy.

Fotografie jsou pořízeny se svolením zúčastněných při společenských setkáních v prostorách hospice a na terase hospice.

Mgr. Jaroslava Šrámková, garant praxe v hospici sv. Jana Neumanna v Prachaticích

30.11.2019

Úspěch našich florbalistů

Tým chlapců z Mendelovy střední školy Nový Jičín ovládl okresní kolo KB Challenge

30.11.2019

Kurz - Zdravotník zotavovacích akcí

Absolventi po ukončení kurzu obdrží certifikát, jenž jim umožní zastávat funkci zdravotníka na dětských táborech, školách v přírodě, lyžařských kurzech, turistických kurzech apod. Vstupní předpoklady – dosažené středoškolské vzdělání s maturitou.

Piškvorky týmů - oblastní kolo

Oblastního kola se zúčastnily dva naše týmy.

SUDOKU v Havířově

Dva týmy z naší školy se zúčastnili oblastní soutěže.

Dny otevřených dveří 2019

Srdečně zveme na Dny otevřených dveří, které se uskuteční v pátek 22.11.2019 v době od 12:00 do 17:00 a v sobotu 23.11.2019 v době od 9:00 do 12.30 na součásti ekonomika v Šenově u Nového Jičína a v pátek 29. 11. 2019 v době od 12:00 - 17:00 a v sobotu 30. 11. 2019 v době od 9:00 - 12:30 na součástech IT a veřejnosprávní a zdravotnictví.