Odborná praxe v hospici sv. Jana Neumanna v Prachaticích

V rámci šablony V/I „Praktické vyučování„ mohla šestice našich maturantů dva roky po sobě odcestovat do jihočeských Prachatic . Vybraní zdravotničtí asistenti a lyceisté si v hospici sv. Jana Neumanna v Prachaticích prověřili své pracovní, komunikační i morální kvality.

Naši studenti byli praxí v Prachaticích nadšeni.  Setkali se s profesionálním týmem zdravotnických a sociálních pracovníků a se řádovými sestrami, které v hospici pracují.

Je to profesionální tým, který našim studentům představil paliativní péči přesně tak, jak by měla probíhat ve všech zařízeních k tomuto účelu určených.

Péče o klienty probíhá v  důstojném a klidném prostředí s laskavým pochopením a empatickým doprovázením v okamžicích pro lidský život často konečných.

Pro naše studenty byla praxe v Prachaticích školou života. Snad se jim podařilo hudbou a tancem přinést pro klienty a pracovníky hospice i radostné chvilky.

Na fotografiích: hrají a zpívají Vanda Seidlová, Petra Londinová a Nikodém Janek

Tančí Lucie Kačová, o klienty pečují také Michaela Plandorová a Kristýna Volková.

Děkuji všem studentům za skvělou reprezentaci naší školy.

Fotografie jsou pořízeny se svolením zúčastněných při společenských setkáních v prostorách hospice a na terase hospice.

Mgr. Jaroslava Šrámková, garant praxe v hospici sv. Jana Neumanna v Prachaticích

Dny otevřených dveří 2019

Srdečně zveme na Dny otevřených dveří, které se uskuteční v pátek 29. 11. 2019 v době od 12:00 - 17:00 a v sobotu 30. 11. 2019 v době od 9:00 - 12:30 na součástech IT a veřejnosprávní a zdravotnictví a  v pátek 22. 11. 2019 v době od 12:00 - 17:00 a v sobotu 23. 11. 2019 v době od 9:00 - 12:30 na součásti ekonomika.

21.10.2019

Celoškolní piškvorky

16. 10. proběhlo celoškolní kolo v oblíbené hře piškvorky

15.10.2019

Prezentace stáží

Studenti 4. ročníků prezentovali své zahraniční stáže

24.09.2019

IT pro všechny od 9 do 99 let - 5. ročník

Jsi IT nadšenec nebo vidíš svoji budoucnost v IT? Na akci IT pro všechny od 9 do 99 let najdeš pořádnou dávku inspirace - naučíš se základy programování, rozpohybuješ Lego robota, seznámíš se s novinkami od Googlu, vytiskneš si výrobek na 3D tiskárně nebo se dozvíš něco zajímavého na dalších workshopech.

17.09.2019

Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně 2019

Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně.