Osvětová činnost v mateřské škole

Dne 1. března 2012 studenti 3. A oboru Zdravotnický asistent navštívili mateřskou školu Sluníčko v Šenově u Nového Jičína, aby tam proškolili děti formou her a pohádek v základech předlékařské první pomoci, v prevenci proti zubnímu kazu a poučili je o zdravé životosprávě.

Dopoledne proběhlo velmi příjemně, děti se spontánně zapojily do her a na konci programu obdržel každý „absolvent semináře“ diplom.

Naši studenti poznali, jak je náročná práce učitelek v mateřských školách, jaké úsilí musí člověk vynaložit, aby děti udržel v pozornosti a aby dítě spolupracovalo.

S aktivitami pro mateřské školy budeme určitě pokračovat i nadále.

Autor: Mgr. Jaroslava Šrámková

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

03.03.2020