Školní kolo soutěže v první pomoci

19. 2. proběhlo školní kolo soutěže PP, které bylo určeno pro žáky 2. ročníků oborů zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum.

Žáci museli prokázat své teoretické a hlavně praktické dovednosti z hodin první pomoci a ošetřit zraněné. Figuranty jim dělali žáci vyššího ročníku, kteří podobnou soutěží již prošli a také žáci, kteří pravidelně chodí do kroužku první pomoci a připravují se na soutěže na republikové úrovni.

Na třech stanovištích si museli soutěžící poradit s oživováním raněného v bezvědomí, ošetřit krvácející ránu a poraněný hrudník. Správnost jejich postupů hodnotily odborné vyučující Mgr. Eslerová, Mgr. Janičková a Mgr. Solanská.

Nejlépe si vedli:

ZA 2 – 1. místo Klára Jurošková, 2. místo Alexandr Šubrt a 3. místo Markéta Pitelová

ZL 2 – 1. místo Daniel Mácha, 2. místo Anna Škrobáková a o 3. místo se dělí   Kristýna Martináková a Karolína Šimková

Autor: Mgr. Sylva Eslerová

29.06.2022

Johan Gregor Mendel – mezitřídní soutěž

09.06.2022

Český den proti rakovině 2022

Ve středu 11. 5. 2022 se naše škola po dvouleté pauze zapojila do celonárodní veřejné sbírky  Český den proti rakovině.

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

04.03.2022

Rakouská učitelka na Mendelově střední škole

21. 2. až 4. 3. 2022 působila na naší škole kolegyně z Rakouska.

17.02.2022

Celoškolní konverzační soutěž v AJ

Dne 15. 2. 2022 proběhlo celoškolní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.