Školní kolo soutěže v první pomoci

19. 2. proběhlo školní kolo soutěže PP, které bylo určeno pro žáky 2. ročníků oborů zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum.

Žáci museli prokázat své teoretické a hlavně praktické dovednosti z hodin první pomoci a ošetřit zraněné. Figuranty jim dělali žáci vyššího ročníku, kteří podobnou soutěží již prošli a také žáci, kteří pravidelně chodí do kroužku první pomoci a připravují se na soutěže na republikové úrovni.

Na třech stanovištích si museli soutěžící poradit s oživováním raněného v bezvědomí, ošetřit krvácející ránu a poraněný hrudník. Správnost jejich postupů hodnotily odborné vyučující Mgr. Eslerová, Mgr. Janičková a Mgr. Solanská.

Nejlépe si vedli:

ZA 2 – 1. místo Klára Jurošková, 2. místo Alexandr Šubrt a 3. místo Markéta Pitelová

ZL 2 – 1. místo Daniel Mácha, 2. místo Anna Škrobáková a o 3. místo se dělí   Kristýna Martináková a Karolína Šimková

Autor: Mgr. Sylva Eslerová

16.07.2019

Mládež kraji

Možnost pro mládež Nového Jičína získat peníze na projekt (do 31.08.2019!)

25.06.2019

Daruj krev, daruješ život - červen 2019

Dne 17. 6. 2019 se již posedmnácté vydali studenti a učitelé do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě darovat drahocenné tekutiny.

16.06.2019

AIDS

Beseda proběhla na součástech Zdravotnictví, IT a VS.

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.

10.05.2019

"Nehodou to začíná."

Žáci součásti IT+VS a Zdravotnictví se zúčastnili preventivního programu.