Školní kolo soutěže v první pomoci

19. 2. proběhlo školní kolo soutěže PP, které bylo určeno pro žáky 2. ročníků oborů zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum.

Žáci museli prokázat své teoretické a hlavně praktické dovednosti z hodin první pomoci a ošetřit zraněné. Figuranty jim dělali žáci vyššího ročníku, kteří podobnou soutěží již prošli a také žáci, kteří pravidelně chodí do kroužku první pomoci a připravují se na soutěže na republikové úrovni.

Na třech stanovištích si museli soutěžící poradit s oživováním raněného v bezvědomí, ošetřit krvácející ránu a poraněný hrudník. Správnost jejich postupů hodnotily odborné vyučující Mgr. Eslerová, Mgr. Janičková a Mgr. Solanská.

Nejlépe si vedli:

ZA 2 – 1. místo Klára Jurošková, 2. místo Alexandr Šubrt a 3. místo Markéta Pitelová

ZL 2 – 1. místo Daniel Mácha, 2. místo Anna Škrobáková a o 3. místo se dělí   Kristýna Martináková a Karolína Šimková

Autor: Mgr. Sylva Eslerová

16.09.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost

Dne 2.října 2020 se uskuteční odborná konference k 70. výročí založení zdravotnické školy na téma "Nové vize zdraví pro současnost"

31.08.2020

Zahájení školního roku - ekonomická součást

Informace pro žáky a rodiče.

25.08.2020

Informační schůzka pro rodiče žáků 1. ročníků

Vážení rodiče žáků 1. ročníků, zveme Vás na informační schůzky, které se konají pro obory: zdravotnický asistent a zdravotnické lyceum - 31.8. v 15,30 v aule na Divadelní 4 informační technologie a veřejnosprávní činnost -  31.8. v 16:00 v aule na Divadelní 4 obchodní akademie a ekonomické lyceum -  3.9. v 15,30 v budově Dukelská 350, Šenov u NJ

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

02.10.2020

Odborná konference - Nové vize zdraví pro současnost