Sportovně-turistický kurz 2013 - součást zdravotnictví

Ve dnech 6.-10. května proběhl sportovně-turistický kurz druhých ročníků zdravotnické sekce Mendelovy střední školy. Kurz se uskutečnil na obvyklém místě, tedy v kempu Vítkov–Podhradí. Zúčastnilo se jej 45 žáků za doprovodu Mgr. Eslerové, Mgr. Dobiáše, Mgr. Lédra a Mgr. Markové. Funkci zdravotníka kurzu vykonávala Mgr. Vrbková.

Přesun z Nového Jičína na Podhradí probíhal na kolech. Všichni žáci 45 km dlouhou trasu bez problémů zvládli, za což si zaslouží velkou pochvalu. To ostatně i za celkem najetých zhruba 190 km v průběhu celého kurzu.

Kromě cykloturistiky se žáci seznámili se základy vodní turistiky a lezení. Vodácký výcvik probíhal na řece Moravici protékající přímo kempem, a tak se žáci mohli naučit bezpečnému pohybu na vodě s kánoemi i rafty.

Další aktivitou, za kterou jsme vyjížděli na kolech, bylo lezení na Kružberských skalách. Zde žáci v krásném okolí vodní nádrže Kružberk absolvovali základní lezecký výcvik na cvičných skalách, naučili se používat lezecký materiál, sedací úvazky, navazování a jištění.

V průběhu celého kurzu se žáci účastnili také pohybových a adaptačních her v přírodě, při nichž rozvíjeli hlavně týmovou spolupráci, odvahu, vzájemnou důvěru a zažili spoustu legrace.

Díky pěknému počasí jsme zvládli veškerý naplánovaný program na vodě, skalách i na kolech. Dle ohlasů žáků se kurz vydařil, děkujeme všem za účast a doufejme, že příští rok se na Podhradí opět vrátíme.

Fotky z kurzu si můžete prohlédnout zde: http://kurzyzdravka.rajce.idnes.cz/turistak_jaro_2013

Autor: Mgr. Ivana Marková

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

03.03.2020