Sportovně-turistický kurz 2013 - součást zdravotnictví

Ve dnech 6.-10. května proběhl sportovně-turistický kurz druhých ročníků zdravotnické sekce Mendelovy střední školy. Kurz se uskutečnil na obvyklém místě, tedy v kempu Vítkov–Podhradí. Zúčastnilo se jej 45 žáků za doprovodu Mgr. Eslerové, Mgr. Dobiáše, Mgr. Lédra a Mgr. Markové. Funkci zdravotníka kurzu vykonávala Mgr. Vrbková.

Přesun z Nového Jičína na Podhradí probíhal na kolech. Všichni žáci 45 km dlouhou trasu bez problémů zvládli, za což si zaslouží velkou pochvalu. To ostatně i za celkem najetých zhruba 190 km v průběhu celého kurzu.

Kromě cykloturistiky se žáci seznámili se základy vodní turistiky a lezení. Vodácký výcvik probíhal na řece Moravici protékající přímo kempem, a tak se žáci mohli naučit bezpečnému pohybu na vodě s kánoemi i rafty.

Další aktivitou, za kterou jsme vyjížděli na kolech, bylo lezení na Kružberských skalách. Zde žáci v krásném okolí vodní nádrže Kružberk absolvovali základní lezecký výcvik na cvičných skalách, naučili se používat lezecký materiál, sedací úvazky, navazování a jištění.

V průběhu celého kurzu se žáci účastnili také pohybových a adaptačních her v přírodě, při nichž rozvíjeli hlavně týmovou spolupráci, odvahu, vzájemnou důvěru a zažili spoustu legrace.

Díky pěknému počasí jsme zvládli veškerý naplánovaný program na vodě, skalách i na kolech. Dle ohlasů žáků se kurz vydařil, děkujeme všem za účast a doufejme, že příští rok se na Podhradí opět vrátíme.

Fotky z kurzu si můžete prohlédnout zde: http://kurzyzdravka.rajce.idnes.cz/turistak_jaro_2013

Autor: Mgr. Ivana Marková

Úspěch Anežky Kováčikové - 3. místo v krajské soutěži

11. 5. 2022 proběhlo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Studentka 3. ročníku oboru zdravotnické lyceum Anežka Kováčiková po vítězstvích v celoškolním a okresním kole obsadila krásné 3. místo jako jediná zástupkyně něžného pohlaví ve své kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a připojujeme velkou gratulaci. Mgr. Alžběta Šuláková

04.03.2022

Rakouská učitelka na Mendelově střední škole

21. 2. až 4. 3. 2022 působila na naší škole kolegyně z Rakouska.

17.02.2022

Celoškolní konverzační soutěž v AJ

Dne 15. 2. 2022 proběhlo celoškolní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.

04.01.2022

Den otevřených dveří 2022

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční: pro součást zdravotnictví: středa 12.1.2022 od 13:00 do 17:00 pro součást IT a veřejnosprávní: středa 12.1.2022 od 13:00 do 17:00 pro součást ekonomika: čtvrtek 13.1.2022 od 13:00 do 17:00

02.12.2021

Piškvorky 2021

Na podzim opět proběhlo klání v piškvorkách. Vše začalo školním kolem na součásti IT a veřejnosprávní.