Sportovně-turistický kurz 2013 - součást zdravotnictví

Ve dnech 6.-10. května proběhl sportovně-turistický kurz druhých ročníků zdravotnické sekce Mendelovy střední školy. Kurz se uskutečnil na obvyklém místě, tedy v kempu Vítkov–Podhradí. Zúčastnilo se jej 45 žáků za doprovodu Mgr. Eslerové, Mgr. Dobiáše, Mgr. Lédra a Mgr. Markové. Funkci zdravotníka kurzu vykonávala Mgr. Vrbková.

Přesun z Nového Jičína na Podhradí probíhal na kolech. Všichni žáci 45 km dlouhou trasu bez problémů zvládli, za což si zaslouží velkou pochvalu. To ostatně i za celkem najetých zhruba 190 km v průběhu celého kurzu.

Kromě cykloturistiky se žáci seznámili se základy vodní turistiky a lezení. Vodácký výcvik probíhal na řece Moravici protékající přímo kempem, a tak se žáci mohli naučit bezpečnému pohybu na vodě s kánoemi i rafty.

Další aktivitou, za kterou jsme vyjížděli na kolech, bylo lezení na Kružberských skalách. Zde žáci v krásném okolí vodní nádrže Kružberk absolvovali základní lezecký výcvik na cvičných skalách, naučili se používat lezecký materiál, sedací úvazky, navazování a jištění.

V průběhu celého kurzu se žáci účastnili také pohybových a adaptačních her v přírodě, při nichž rozvíjeli hlavně týmovou spolupráci, odvahu, vzájemnou důvěru a zažili spoustu legrace.

Díky pěknému počasí jsme zvládli veškerý naplánovaný program na vodě, skalách i na kolech. Dle ohlasů žáků se kurz vydařil, děkujeme všem za účast a doufejme, že příští rok se na Podhradí opět vrátíme.

Fotky z kurzu si můžete prohlédnout zde: http://kurzyzdravka.rajce.idnes.cz/turistak_jaro_2013

Autor: Mgr. Ivana Marková

16.07.2019

Mládež kraji

Možnost pro mládež Nového Jičína získat peníze na projekt (do 31.08.2019!)

25.06.2019

Daruj krev, daruješ život - červen 2019

Dne 17. 6. 2019 se již posedmnácté vydali studenti a učitelé do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě darovat drahocenné tekutiny.

16.06.2019

AIDS

Beseda proběhla na součástech Zdravotnictví, IT a VS.

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.

10.05.2019

"Nehodou to začíná."

Žáci součásti IT+VS a Zdravotnictví se zúčastnili preventivního programu.