Středoškolská odborná činnost

Dne 22. 3. 2012 se konalo školní kolo středoškolské odborné činnosti.

Tohoto kola se zúčastnili tito studenti:

Alice Krumpolcová - 3. ročník zdravotnické lyceum – Asistovaná reprodukce

Ivana Pavlovská - 4. ročník zdravotnický asistent - Karcinom děložního čípku

Markéta Kováčíková, Patrik Kouba - 3. ročník zdravotnické lyceum – Problematika bezdomovectví

Knápek Lukáš - 2. ročník IT – Hudba v angličtině.

Práce měly velmi vysokou úroveň, obsahově i formálně se blížily diplomovým pracím.

Díky SOČ se studenti naučí pracovat s literaturou, třídit nová fakta a poznatky, poznají i mnoho odborníků, kteří je mnohdy ovlivní v jejich nasměrování k volbě profese. Studenti mají také možnost účastnit se odborných stáží, např. ve zdravotnických, sociálních zařízeních. Výše uvedení studenti postoupili do okresního kola, které se koná 4. dubna 2012 na Střední průmyslové škole ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Do okresního kola postupuje i práce studentky Aleny Tomšů z 3. ročníku oboru Zdravotnické lyceum - Problematika zubního kazu u dětí na 1. stupni základních škol. Studentka v den školního kola byla nemocná, ale svou práci již prezentovala dne 15. 3. 2012 před studenty zdravotnického lycea.

Autor: Miroslava Hermanová

03.04.2020

Moravské hrady a zámky

Pokud Vás trápí, že v dnešním čase karantény nemůžete cestovat a poznávat krásy naší vlasti, podívejte se na tuto on-line publikaci Moravských hradů a zámků. Najdete zde nejen jedinečné letecké snímky, ale i zmínku o naší škole :-) https://www.cbs-cesko.cz/kniha/moravske-hrady-a-zamky-z-nebe/

31.03.2020

Někdo šije, někdo tiskne

Gymnázium v Novém Jičíně, Mendelova střední škola a nadšený 3D tiskař z řad učitelů spojili své síly a pro projekt Tiskne celé Česko tisknou na 3D tiskárnách úchyty na zdravotnické štíty.

30.03.2020

On-line výuka na meet.google.com - 1000x

Při on-line výuce se nám podařilo dnes docílit videokonference s číslem 1000!

11.03.2020

Scrabble v angličtině

V úterý 10. 3. proběhla celoškolní soutěž v anglické verzi hry Scrabble

03.03.2020