Výcvikový program poskytování první pomoci pro ZŠ

Mendelova střední škola (zdravotnická sekce) získala v tomto roce od města Nový Jičín grant na výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně.

Díky němu si školáci ze základních škol Komenská 68, Komenská 66 a Tyršova mohli prakticky nacvičit, jak správně poskytnout první pomoc při bezvědomí, úrazech, krvácení, učili se ošetřit zlomeniny či jiná poranění, jak sdělit nehodu a přivolat pomoc. Byli také seznámeni se složkami integrovaného záchranného systému.

Ze strany žáků i učitelů je tento projekt vítán velmi pozitivně, veřejnost má zájem o tuto problematiku. Škola díky projektu zakoupila nové pomůcky pro výuku první pomoci.

Mgr. Radmila Vrbková, odborná vyučující MSŠ

16.07.2019

Mládež kraji

Možnost pro mládež Nového Jičína získat peníze na projekt (do 31.08.2019!)

25.06.2019

Daruj krev, daruješ život - červen 2019

Dne 17. 6. 2019 se již posedmnácté vydali studenti a učitelé do Krevního centra Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě darovat drahocenné tekutiny.

16.06.2019

AIDS

Beseda proběhla na součástech Zdravotnictví, IT a VS.

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.

10.05.2019

"Nehodou to začíná."

Žáci součásti IT+VS a Zdravotnictví se zúčastnili preventivního programu.