Výcvikový program poskytování první pomoci pro ZŠ

Mendelova střední škola (zdravotnická sekce) získala v tomto roce od města Nový Jičín grant na výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně.

Díky němu si školáci ze základních škol Komenská 68, Komenská 66 a Tyršova mohli prakticky nacvičit, jak správně poskytnout první pomoc při bezvědomí, úrazech, krvácení, učili se ošetřit zlomeniny či jiná poranění, jak sdělit nehodu a přivolat pomoc. Byli také seznámeni se složkami integrovaného záchranného systému.

Ze strany žáků i učitelů je tento projekt vítán velmi pozitivně, veřejnost má zájem o tuto problematiku. Škola díky projektu zakoupila nové pomůcky pro výuku první pomoci.

Mgr. Radmila Vrbková, odborná vyučující MSŠ

3. kolo přijímacího řízení 2019

Volná místa na obory Obchodní akademie a Ekonomického lycea.

10.05.2019

"Nehodou to začíná."

Žáci součásti IT+VS a Zdravotnictví se zúčastnili preventivního programu.

Zájezd do Wachau

Studenti součástí IT-VS a Zdravotnictví navštívili 30.4. údolí Wachau v Rakousku.

28.03.2019

Celoškolní matematická soutěž...

...proběhla 20.2.

Turnaj ve Scrabble a úspěch v oblastním kole