Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně 2016

Na zdravotnické součásti Mendelovy střední školy v Novém Jičíně se letos uskutečnilo již tradiční školení žáků 8. tříd ZŠ v první pomoci. Projekt probíhal za přispění grantu města Nového Jičína „Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně“.

V letošním roce jsme do projektu zapojili všechny 8. ročníky ZŠ Komenského 66 a Komenského 68. Proškoleno bylo 91 žáků z celkem 5 tříd.

Žáci, kteří projektem prošli, se v odborných laboratořích naučili, jak správně postupovat při činnostech zachraňujících život a zdraví a své teoretické znalosti mohli prakticky vyzkoušet při modelových situacích. Vyzkoušeli si postupy při resuscitaci, viděli nejnovější pomůcky, kterých se dá využít, jako například AED (automatický externí defibrilátor), který využívá např. horská služba nebo městská policie, ale dokáže jej použít i proškolený laik. Seznámili se s novinkami, díky kterým mohou nejen účinně pomoci, ale také chránit své zdraví. Kromě nejnáročnější disciplíny, kterou je v první pomoci resuscitace, procvičovali postupy při ošetřování zranění, se kterými se mohou setkat častěji, jako jsou poranění kostí a kloubů a ošetřování různých druhů krvácejících poranění. Díky výborně vybavené učebně první pomoci se seznámili s moderními pomůckami, které používají záchranáři, ale naučili se postupovat i s minimem vybavení a improvizovat, jako v běžných životních situacích, ve kterých se mohou ocitnout.

Ve volných chvilkách konzultovali s odbornými vyučujícími, které se jim celé dopoledne věnovaly, situace, se kterými se již setkali, nebo je zajímaly. S blížícím se létem to byly převážně stavy jako úpal, úžeh, první pomoc při alergické reakci na bodnutí hmyzem, případně, jak správně vytáhnout klíště.  Učitele zajímaly postupy první pomoci při stavech, se kterými se ve škole setkávají stále častěji, a to jsou cukrovka, epilepsie a astmatické záchvaty.

Autor: Mgr. Sylva Eslerová

30.11.2019

Úspěch našich florbalistů

Tým chlapců z Mendelovy střední školy Nový Jičín ovládl okresní kolo KB Challenge

30.11.2019

Kurz - Zdravotník zotavovacích akcí

Absolventi po ukončení kurzu obdrží certifikát, jenž jim umožní zastávat funkci zdravotníka na dětských táborech, školách v přírodě, lyžařských kurzech, turistických kurzech apod. Vstupní předpoklady – dosažené středoškolské vzdělání s maturitou.

Piškvorky týmů - oblastní kolo

Oblastního kola se zúčastnily dva naše týmy.

SUDOKU v Havířově

Dva týmy z naší školy se zúčastnili oblastní soutěže.

Dny otevřených dveří 2019

Srdečně zveme na Dny otevřených dveří, které se uskuteční v pátek 22.11.2019 v době od 12:00 do 17:00 a v sobotu 23.11.2019 v době od 9:00 do 12.30 na součásti ekonomika v Šenově u Nového Jičína a v pátek 29. 11. 2019 v době od 12:00 - 17:00 a v sobotu 30. 11. 2019 v době od 9:00 - 12:30 na součástech IT a veřejnosprávní a zdravotnictví.