Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol

Na zdravotnické součásti Mendelovy střední školy v Novém Jičíně probíhá tradiční školení žáků 8. a 9. tříd ZŠ v první pomoci.

Školení se může uskutečnit díky grantu města Nového Jičína

„Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně“.

V letošním roce jsme do projektu zapojili všechny 8. ročník ZŠ Tyršova a Komenského 66.

Žáci, kteří projektem již prošli, se v odborných laboratořích naučili, jak správně postupovat při činnostech zachraňujících život a zdraví a své teoretické znalosti mohli prakticky vyzkoušet při modelových situacích. Vyzkoušeli si postupy při resuscitaci, viděli nejnovější pomůcky, kterých se dá využít, jako například AED. Seznámili se s novinkami, díky kterým mohou nejen účinně pomoci, ale také chránit své zdraví. Kromě nejnáročnější disciplíny, kterou je v první pomoci resuscitace, procvičovali postupy, při ošetřování zranění, se kterými se mohou setkat častěji, jako jsou poranění kostí a kloubů a ošetřování různých druhů krvácejících poranění. Díky výborně vybavené učebně první pomoci viděli moderní pomůcky, které používají záchranáři, ale naučili se postupovat i s minimem pomůcek a improvizovat, jako v běžných životních situacích, ve kterých se mohou ocitnout.

Ve volných chvilkách konzultovali s odbornými vyučujícími, které se jim celé dopoledne věnovaly, situace, se kterými se již setkali, nebo je zajímaly. S blížícím se létem to byly převážně stavy jako úpal, úžeh, první pomoc při alergické reakci na bodnutí hmyzem, případně, jak správně vytáhnout klíště.

Tento projekt je již tradičním vyvrcholením aktivit, které Mendelova střední škola v první pomoci během školního roku nabízí a vždy se setkává s vyšší poptávkou ze strany základních škol, než jakou můžeme kapacitně nabídnout.

Pozitivní ohlasy máme také od žáků, které jsme motivovali a se kterými se díky tomuto školení setkáváme v září v prvních ročnících.

Autor: Mgr. Sylva Eslerová

04.01.2022

Den otevřených dveří 2022

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který se uskuteční: pro součást zdravotnictví: středa 12.1.2022 od 13:00 do 17:00 pro součást IT a veřejnosprávní: středa 12.1.2022 od 13:00 do 17:00 pro součást ekonomika: čtvrtek 13.1.2022 od 13:00 do 17:00

02.12.2021

Piškvorky 2021

Na podzim opět proběhlo klání v piškvorkách. Vše začalo školním kolem na součásti IT a veřejnosprávní.

27.11.2021

Den otevřených dveří 2021

Srdečně Vás zveme na on-line Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek a sobotu  3. a 4. prosince 2021.

25.11.2021

Školní fórum

Dne 23. 11. 2021 se 30 žáků všech oborů školy zúčastnilo Školního fóra. Akce byla součástí aktivit města Nový Jičín, které je zapojeno do tzv. Národní sítě zdravých měst.

12.11.2021

Zvítězili jsme v soutěži ZAV Olomouc

Naše škola si odnesla dvě 1. místa v soutěži ZAV Olomouc. Vyhráli jsme jak soutěž jednotlivců, tak soutěž družstev.