Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol

Na zdravotnické součásti Mendelovy střední školy v Novém Jičíně probíhá tradiční školení žáků 8. a 9. tříd ZŠ v první pomoci.

Školení se může uskutečnit díky grantu města Nového Jičína

„Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně“.

V letošním roce jsme do projektu zapojili všechny 8. ročník ZŠ Tyršova a Komenského 66.

Žáci, kteří projektem již prošli, se v odborných laboratořích naučili, jak správně postupovat při činnostech zachraňujících život a zdraví a své teoretické znalosti mohli prakticky vyzkoušet při modelových situacích. Vyzkoušeli si postupy při resuscitaci, viděli nejnovější pomůcky, kterých se dá využít, jako například AED. Seznámili se s novinkami, díky kterým mohou nejen účinně pomoci, ale také chránit své zdraví. Kromě nejnáročnější disciplíny, kterou je v první pomoci resuscitace, procvičovali postupy, při ošetřování zranění, se kterými se mohou setkat častěji, jako jsou poranění kostí a kloubů a ošetřování různých druhů krvácejících poranění. Díky výborně vybavené učebně první pomoci viděli moderní pomůcky, které používají záchranáři, ale naučili se postupovat i s minimem pomůcek a improvizovat, jako v běžných životních situacích, ve kterých se mohou ocitnout.

Ve volných chvilkách konzultovali s odbornými vyučujícími, které se jim celé dopoledne věnovaly, situace, se kterými se již setkali, nebo je zajímaly. S blížícím se létem to byly převážně stavy jako úpal, úžeh, první pomoc při alergické reakci na bodnutí hmyzem, případně, jak správně vytáhnout klíště.

Tento projekt je již tradičním vyvrcholením aktivit, které Mendelova střední škola v první pomoci během školního roku nabízí a vždy se setkává s vyšší poptávkou ze strany základních škol, než jakou můžeme kapacitně nabídnout.

Pozitivní ohlasy máme také od žáků, které jsme motivovali a se kterými se díky tomuto školení setkáváme v září v prvních ročnících.

Autor: Mgr. Sylva Eslerová

17.10.2018

Šenovský datel 2018

Ve dnech 4. a 5. října 2018 proběhla na naší škole republiková soutěž 2. ročníků ve zpracování textů na PC „Šenovský datel“.

16.10.2018

Dobrodružství s Erasmem

12. 10. jsme představili novojičínské veřejnosti program Erasmus+

25.09.2018

Adaptační kurzy 1. ročníků...

...proběhly v 1. týdnu září.

24.09.2018

IT pro všechny od 9 do 99 let - 13.10.2018

Vidíš svoji budoucnost v IT nebo jsi IT nadšenec? Na akci IT pro všechny 2018 najdeš pořádnou dávku inspirace - naučíš se základy programování, rozpohybuješ Lego robota, seznámíš se z novinkami od Googlu,  vytiskneš si něco na 3D tiskárně nebo se dozvíš něco zajímavého na dalších workshopech.

23. – 24.11.2018

Den otevřených dveří na součástech IT a veřejnosprávní a zdravotnictví

Srdečně zveme na Dny otevřených dveří, které se uskuteční v pátek 23. 11. 2018 v době od 12:00 - 17:00 a v sobotu 24. 11. 2016 v době od 9:00 - 12:30 na součástech IT a veřejnosprávní a zdravotnictví.

celý kalendář

Jsme Fakultní školou