Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol

Na zdravotnické součásti Mendelovy střední školy v Novém Jičíně probíhá tradiční školení žáků 8. a 9. tříd ZŠ v první pomoci.

Školení se může uskutečnit díky grantu města Nového Jičína

„Výcvikový program první pomoci pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v Novém Jičíně“.

V letošním roce jsme do projektu zapojili všechny 8. ročník ZŠ Tyršova a Komenského 66.

Žáci, kteří projektem již prošli, se v odborných laboratořích naučili, jak správně postupovat při činnostech zachraňujících život a zdraví a své teoretické znalosti mohli prakticky vyzkoušet při modelových situacích. Vyzkoušeli si postupy při resuscitaci, viděli nejnovější pomůcky, kterých se dá využít, jako například AED. Seznámili se s novinkami, díky kterým mohou nejen účinně pomoci, ale také chránit své zdraví. Kromě nejnáročnější disciplíny, kterou je v první pomoci resuscitace, procvičovali postupy, při ošetřování zranění, se kterými se mohou setkat častěji, jako jsou poranění kostí a kloubů a ošetřování různých druhů krvácejících poranění. Díky výborně vybavené učebně první pomoci viděli moderní pomůcky, které používají záchranáři, ale naučili se postupovat i s minimem pomůcek a improvizovat, jako v běžných životních situacích, ve kterých se mohou ocitnout.

Ve volných chvilkách konzultovali s odbornými vyučujícími, které se jim celé dopoledne věnovaly, situace, se kterými se již setkali, nebo je zajímaly. S blížícím se létem to byly převážně stavy jako úpal, úžeh, první pomoc při alergické reakci na bodnutí hmyzem, případně, jak správně vytáhnout klíště.

Tento projekt je již tradičním vyvrcholením aktivit, které Mendelova střední škola v první pomoci během školního roku nabízí a vždy se setkává s vyšší poptávkou ze strany základních škol, než jakou můžeme kapacitně nabídnout.

Pozitivní ohlasy máme také od žáků, které jsme motivovali a se kterými se díky tomuto školení setkáváme v září v prvních ročnících.

Autor: Mgr. Sylva Eslerová

29.11.2022

SUDOKU týmů 2022

16.11. se dva týmy našich žáků účastnily krajského kola.

23.11.2022

Dny otevřených dveří 2022

Zveme Vás na Dny otevřených dveří, které se uskuteční: pro součást Ekonomika: 25. - 26.11.2022 pro součásti IT a veřejnosprávní a zdravotnictví: 2. - 3.12. 2022

03.11.2022

SUDOKU - školní kolo

Ve středu 2. listopadu 2022 proběhla školní soutěž v řešení SUDOKU. Zúčastnilo se ji 26 žáků z celé školy. Soutěžící měli 60 minut na vyřešení všech tří zadání.

03.11.2022

3. místo - Středoškolské basketbalové hry chlapci

Naši chlapci obsadili 3. místo v okresním finále v basketbalu. Gratulujeme

22.10.2022

Piškvorky 2022

V pátek 21.10.2022 proběhla soutěž v piškvorkách jednotlivců. Každá součást školy vyslala své žáky, aby bojovali o titul král (královna) piškvorek 2022. Celkem se zúčastnilo 32 soutěžících.

02. – 03.12.2022

Den otevřených dveří - součásti IT a VS a Zdravotnictví

Zveme Vás na Dny otevřených dveří, které se uskuteční: pro součást Ekonomika: 25. - 26.11.2002 pro součásti IT a veřejnosprávní a zdravotnictví: 2. - 3.12. 2022

celý kalendář